šport

Tour de France 2020: Výkony Petra Sagana sú znakom doby, ale stále má dobrú šancu na zelený dres, hovorí Ralph Denk

včera 12:24
|

Zelená farba patrí Saganovi na Tour de France rovnako neodmysliteľne ako horské etapy v Alpách a Pyrenejach.

Keď ľudia stojaci vedľa trate kričali „Aha, Sagan!“ Na Sam Bennett, oblečený v zelenom drese vedúceho bodovacej súťaže, írsky rýchlik tímu Deceuninck – Quick Step poznamenal: „Celkom vtipné …“

Sam Bennett.

Prečítajte si tiež

TdF: Sagan na mňa kričal, zasmial sa Sam Bennett po prvom dni v zelenom drese

Ale tento rok Sagan vo svojej disciplíne značky vyrástol na skutočne dobrého súpera a Sam Bennett ním bezpochyby je. Momentálne je slovenský cyklista opäť v zelenom, ale pred druhou pyrenejskou etapou má dobrých iba 7 bodov. Stačí jeden šprintérsky bonus a je koniec.

Tridsaťročný slovenský špecialista na bodovacie súťaže si uvedomuje, že o body v šprinte musí bojovať viac ako v minulosti. „Väčšina bonusov za šprint je stanovená pred začiatkom stúpania a za týchto okolností je ťažké poraziť Bennetta. Musím byť trpezlivý a brať to deň čo deň.“ priznal trojnásobný majster sveta.

Peter Sagan v zelenom drese.

Prečítajte si tiež

TdF: Peter Sagan vyhodnotil náročnú 8. etapu: Som hrdý na to, že som v zelenej …

Nedeľa bude v tomto ohľade výnimkou, pretože prémia pre rýchlych mužov príde až na 99. km v Arette a cyklisti absolvujú dve náročné pyrenejské stúpania na Col de la Hourcére (dĺžka 11,1 km, priemerný svah 8, 8%) a Col de Soudet (3,8 km, 8,5%) označené jednotkou a trojitou náročnosťou. Po bodovacom šprinte ich čakajú dve kategorizované stúpania – trojitý kopec Co d’Ichére (4,2 km, 7%) a jednotka Col de Marie Blanque (7,7 km, 8,6%) a až potom po 153 km cieľ v Larunse.

READ  Slovensko vs Bosna a Hercegovina Tipy na predikcie a stávkovanie

Šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk si tiež uvedomuje náročnejšiu úlohu Petra Sagana v boji o zelený dres ako po minulé roky. Vie, že Saganova dlhodobá výhoda, lepšie zvládnutie stredne náročných etáp v kopcoch ako ostatní šprintéri, už nie je taká jednoznačná.

„Saganove výkony sú poznačené zubom času, už nie sú také výbušné,“ povedal Myslieť si pre SID to cituje aj portál sport.de. Jedným dychom však dodal, že stále verí svojej tímovej jednotke pre rýchle etapy na TdF. „Sagan je stále silný a verím, že sa ukáže v druhom a treťom týždni pretekov. Stále má dobrú šancu zabojovať o zelený dres,“ pridaný Myslieť si.9. etapa Tour de France 2020 – Druhý deň v Pyrenejach:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close