športové

Tour de France naráža na novú komplikáciu

dnes 20:00
|

Po nedávnych opatreniach, ktoré prijala francúzska vláda v boji proti pandémii koronavírusov, je tiež ohrozené oneskorené spustenie Tour de France. Najslávnejšie cyklistické podujatie sa malo začať 29. augusta (20. septembra) po odložení termínu, ale premiér Edouard Philppe po utorok na schôdzi vlády uviedol, že vláda rozšírila zákaz organizovania verejné podujatia s viac ako 5 000 ľuďmi až do septembra.

Organizátori Tour, ktorí boli pôvodne naplánovaní na obdobie od 27. júna do 19. júla, chcú organizovať preteky za účasti divákov. Nové vládne nariadenia by im však neumožnili urobiť tak aspoň v prvých troch etapách.

To by však bolo problematické aj bez divákov, pretože celý stĺpec Tour s cyklistami, realizačnými a podpornými tímami, organizátormi a bezpečnostným personálom má niekoľko tisíc členov. Okrem toho šéf závodu Christian Prudhomme pri viacerých príležitostiach vyhlásil, že prehliadka sa nebude konať bez divákov. Informovala agentúra SID.

Vo Francúzsku v utorok večer zomrelo viac ako 165 000 prípadov COVID-19 a viac ako 23 000. Na celom svete bolo potvrdených viac ako tri milióny prípadov nového koronavírusu SARS-CoV-2 v 210 krajinách / teritóriách a zomrelo viac ako 210 000 ľudí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close