Hlavné správy

Tour of Slovakia – Archie Ryan vyhral ocenenie Mladý jazdec roka v The Irish Times

Mladý írsky cyklista Archie Ryan dosiahol v sobotu ďalší míľnik vo svojej rozkvitnutej kariére, keď získal ocenenie pre najlepšieho mladého jazdca na pretekoch Okolo Slovenska.

Dvadsaťročný cyklista Wicklow skončil v záverečnej etape v hlavnej skupine, pričom na rovine do Košíc išiel na vlne.

Šprint dvoch osôb vyhral Holanďan Jasper Haste (Volkervesels Cycling Team) so stratou pelotónu o 13 sekúnd. Líder cez noc Joseph Cerny (Quick-Step Alpha Vinyl) skončil so skupinou a vyhral celkovo. Ryan skončil najlepšie šiesty v celkovej klasifikácii, 13 sekúnd späť, a vyhral triedu do 23 rokov. Druhého porazil o sedem sekúnd.

Bolo to jeho prvé víťazstvo v klasifikácii v pretekoch a nasleduje po jeho prvom štvrtkovom víťazstve v etape na profi podujatí.

Rayonovi sa v pretekoch darilo, keď hosťoval v top tíme Jumbo-Wizma. Normálne súťaží s jeho vývojovým tímom, no po svojom pôsobivom výkone na nedávnej Tour de l’Avenir si vyslúžil miesto v tíme World Tour.

Skončil druhý na stupňoch víťazov a celkovo štvrtý a jeho výkony na Slovensku ho tento týždeň označujú ako jeden z najvzrušujúcejších mladých talentov írskej cyklistiky.

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta 2022 sa vysiela v televízii o európskych zariadeniach

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close