Ekonomika

Toyota C-HR GR Sport: naostrený japonský crossover. Aspoň z hľadiska – Novinky – Auto

Toyota C-HR prešla nedávno faceliftom a teraz tu máme ďalšie zmeny. Prichádza s balíkom GR Sport, vďaka ktorému sú jeho avantgardné tvary ešte výraznejšie.

Avantgardný dizajn C-HR vyzerá po vyladení divízie Gazoo Racing ešte ostrejšie. Má čierne prvky a 19-palcové disky s „diamantovým“ výbrusom. Autor: Toyota

Toyota donedávna nebola spájaná s emóciami. To sa ale zmenilo s príchodom kupé GT86, reinkarnovanej Supry, „nafúknutého“ GR Yaris a samozrejme avantgardného crossoveru C-HR. Narodil sa v roku 2016 a zaznamenal okamžitý úspech. V nasledujúcom roku cestovalo k európskym zákazníkom 120 000 a dnes ich má viac ako 400 000. C-HR tak získala v segmente 10% podiel, ba čo viac, až 80% registrácií pripadlo na 1,8 Hybrid a 2,0 Hybrid Dynamic Force. A hoci minulý rok prešiel japonský crossover modernizáciou, Toyota pokračuje v inováciách.

Rovnako vzadu nájdeme čiernu vložku v nárazníku ....

Rovnako vzadu nájdeme čiernu vložku v nárazníku. Celkový dojem dotvára dvojfarebné lakovanie vrátane nového odtieňa Dynamic Gray. Autor: Toyota

Po vzore Yaris alebo Corolla prichádza v novej verzii GR Sport. Nie je to vyladenie výkonu, pod kapotou zostáva všetko po starom, ale športový paket z dielne Gazoo Racing dáva C-HR ešte viac emócii. Novinka má matné pozadie loga a reflektorov. K tomu sa pridáva športový nárazník s lesklými čiernymi vložkami Piano Black. Bočné je pôsobivé diamantovými 19-palcovými diskami obutými do pneumatík Continental Premium Contact 6 s profilom 225/45 R19. Vzadu nájdeme „dymové“ svetlá a čierne polstrovanie v nárazníku. K dispozícii bude až deväť dvojfarebných schém vrátane novej kombinácie dynamickej šedej a čiernej strechy.

Kabína je vybavená čalúnením Alcantara, ...

Kabína je zakončená čalúnením Alcantara, volantom z perforovanej kože, striebornými dekoráciami alebo špecifickou grafikou infotainmentu. Autor: Toyota

Do kabíny prenikli aj športové gény, ktoré zdobili nové ozdoby Cool Silver, sedadlá čalúnené alcantarou a prešívané červenou niťou. To nájdete tiež na volante potiahnutom perforovanou kožou alebo na manžete voliča prevodovky. K dispozícii sú tiež prahové lišty s logom GR Sport a špecifickou animáciou infotainmentu. V sérii je tiež niekoľko luxusných prvkov, napríklad elektricky ovládané a vyhrievané sedadlá alebo prémiová výbava JBL. Balík obohatených systémov Safety Sense je obohatený o autonómne brzdy s detekciou chodcov, varovanie pred križujúcimi vozidlami alebo inteligentný adaptívny tempomat s obmedzovačom pomocou čítačky dopravných značiek.

READ  Telekom predá klientom minipočítače. K dispozícii budú dve verzie

Toyota o tejto technológii nič nezverejnila. S najväčšou pravdepodobnosťou preto bude DG Sport k dispozícii so všetkými súčasnými motorizáciami. Od nehybridného 1,2 Turbo (85 kW), tiež s pohonom 4 × 4, po dva hybridné systémy 1,8 Hybrid (90 kW) a výkonnejší 2,0 Hybrid Dynamic Force (135 kW). Na druhej strane automobilka sľubuje športovejší zážitok z jazdy, ktorý by mal byť výsledkom špeciálne vyladeného podvozku a nových pneumatík. Tieto úpravy znížili nedotáčavosť. Novinka má byť uvedená na trh do konca roka. A v budúcnosti pribudne ďalšia nová línia C-HIC, ktorá hrá viac na elegancii. Napríklad 18-palcové 10-lúčové disky alebo kožené čalúnenie Orchid / Black.

Toyota C-HR GR Sport - 2021

Toyota C-HR GR Sport - 2021

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close