Hlavné správy

Traja kozáci vyzbierajú 7-tisíc pre ukrajinské siroty na SlovenskuTraja kozáci – Marc Cremona, Aaron Cini a Antonella Jammit – sú na desaťdňovej dobrovoľníckej ceste na Slovensku, aby pomohli ukrajinským deťom osirelým v dôsledku prebiehajúcej vojny na Ukrajine.

Kremona, Cini a Jammit sú dobrovoľníci u saleziánov dona Bosca v Prešove na Slovensku a starajú sa o skupinu 6- až 11-ročných sirôt, ktoré boli na začiatku vojny vyhnané z Ukrajiny.

V rámci dobrovoľnej pomoci trojica vyzbierala pre tieto siroty viac ako 7000 eur, ktoré boli použité na vzdelávacie materiály a iné zábavné predmety. Finančné prostriedky sa získavali prostredníctvom rôznych iniciatív, ako sú podujatia a dary od škôl a cirkví. V rámci zážitkov sa deti prostredníctvom online videohovorov zoznámia s deťmi z Kosova.

Traja dobrovoľníci si cestou na Slovensko odniesli päť batožín plných detských potrieb. Keď prišli, podelili sa Nezávislá Malta Učia deti angličtinu a fakty o Malte.

Cremona na sociálnych sieťach poďakovala všetkým, ktorí deťom darovali udržateľné a vzdelávacie materiály, a povedala: „Okrem jazykovej bariéry, vďaka oceneniu ich práce máme pocit, že sa poznáme už dlho.“

Nie je to prvýkrát, čo sa Cremona, Cindy a Jammit, ich zosnulý brat po rokoch, dobrovoľne prihlásili. Povedali, že George Grima, misionársky pastor, „položil svoj život v službe druhým“.

Skúsenosť s chudobou a hladom nebola pre dobrovoľníkov cudzou skúsenosťou, ale masový exodus ľudí z Ukrajiny a veľký počet osirelých detí ich podnietil urobiť niečo navyše, ako to urobili už nespočetnekrát predtým.

Úplný test faktov pre dobrovoľníkov, požiadali deti, aby nakreslili niečo naspamäť, a niektoré deti nakreslili zbrane, tanky a kresby súvisiace s vojnou. „Snažíme sa zo všetkých síl dostať tieto deti z vojny. Sú to len deti. Nemusíme prejsť takou tragickou časťou histórie. Sú nevinní,“ uviedli dobrovoľníci.

Táto skúsenosť rozhodne otvára oči, dobrovoľníci povedali: „Nikto by nemal prejsť vojnovou vravou, najmä v 21 rokoch.St. Je to storočie, v ktorom musíme byť v najcivilizovanejšom období v histórii.“

READ  Biden napadne Trumpa v prezidentských voľbách, je oficiálnym kandidátom Demokratov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close