Svet

Trasa Austrália-Singapur bude otvorená 8. novembra

Singapur: Austrálsky neizolovaný koridor so Singapurom sa otvorí 8. novembra.

V utorok večer singapurská vláda oznámila otvorenie nových zaočkovaných trás s Austráliou a Švajčiarskom, pridala 10 už predtým dohodnutých dohôd s európskymi krajinami a Spojenými štátmi a čoskoro sa otvorí s Južnou Kóreou.

Singapur bol v popredí očkovania, no zápasí s vysokým počtom infekcií.dlh:Bloomberg

Spojenie umožní plne zaočkovaným austrálskym občanom, osobám s trvalým pobytom a ich rodinným príslušníkom letieť do Singapuru a bez izolácie, hoci spočiatku budú môcť pristáť v Sydney a Melbourne len s inými štátmi.

Okrem toho môžu študenti a obchodní cestujúci zo Singapuru použiť trasu „po dokončení opatrení na vstup do Austrálie“, uviedol singapurský úrad civilného letectva.

„Austrália a Austrália sa tešia na ďalšie kroky,“ povedal singapurský minister dopravy S Eswaran.

„Uvedomujeme si však, že každá krajina si musí urobiť vlastné hodnotenie svojich okolností, miery infekcií, zaočkovanosti atď. Chceme zabezpečiť, aby tieto počiatočné opatrenia dobre fungovali a uľahčiť cestovanie širšej skupine cestovateľov.“

Premiér Scott Morrison sa minulý piatok zmienil o Austrálii Poskytovanie predbežného prístupu na opätovný vstup do krajiny Singapurským študentom na základe dohody, ktorú navrhol singapurský viceprezident Lee Hsien Loong, keď sa v júni zastavili v Morrison City State na svojej ceste na summit G7-Plus v Spojenom kráľovstve.

Obchodní cestujúci prichádzajúci zo Singapuru predstavujú prvú významnú skupinu medzinárodných návštevníkov Austrálie, s výnimkou tých, ktorí prichádzajú z Nového Zélandu, keďže hranice krajiny boli v marci 2020 uzavreté.

Vstup do Austrálie pre tieto vízové ​​triedy však ešte nebol podpísaný. „Podrobnosti o tomto usporiadaní oznámi Austrália neskôr,“ uviedol Úrad pre civilné letectvo.

READ  Od nového zasadnutia OSN sa izraelsko-palestínsky konflikt zastavil

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close