Svet

Tréner All-White Hej FIFA, kritizuje úrady

Tréner All-Whites Danny Hay povedal, že funkcionári „nespĺňajú štandard“ po stredajšej porážke jeho tímu s Kostarikou v Dauhe 1:0.

Napriek tomu, že proti špičkovým Stredoameričanom odohrali skvelý zápas, All-Whites neuspeli.

Kostarika šla na 1:0 v tretej minúte po tom, čo ju All Whites chytil Joel Campbell, ale potom sa všetky akcie odohrávali na druhej strane, keď sa Kiwi snažili nájsť rovnováhu proti veľmi defenzívnej forme.

Potom sa v 39. minúte zdalo, že sa to Woodovi podarilo, keď uvidel chrbát Matta Carpeta Crossa.

Avšak po tom, čo rozhodca pôvodne uznal gól a obaja sa zrazili pri prenasledovaní voľnej lopty, priviedli VAR, aby skontroloval možné chyby medzi Corbettom a jeho obrancom v štruktúre hry.

Nakoniec VAR rozhodol, že kontakt z koberca bol dostatočný na to, aby prelomil mŕtvu bodku a poškriabal ním Woodovu rovnováhu.

V rozhovore pre 1News po zápase, Hey, ktorý videl niekoľko reprintov, mal problém pochopiť, prečo Cole nevyčnieval.

„Videli sme nejaké výsledky z mnohých uhlov pohľadu. Je jasné, že niektorí dôstojníci dnes nedosahujú štandard. Naozaj veľmi sklamanie. Nemôžem viniť hráčov, boli neuveriteľní.“

Nový Zéland pri vstupe do zápasu povedal, že jeho funkcionári majú menej skúseností s najväčšími futbalovými scénami, na rozdiel od zápasu Austrálie proti Peru z predchádzajúceho dňa.

„FIFA vo svojej múdrosti alebo nevedomosti odišla a dala nám autority, ktoré sa jej nezhodujú.“

Campbellov úvodný gól bol úderom, no Nový Zéland odmietol sklopiť hlavy a o najlepších útočných šanciach do zvyšku zápasu by sa dalo diskutovať.

„Myslím si, že ich reakcia bola neuveriteľne pozitívna. Dominovali v hre, vytvorili si všetky šance a museli nájsť trochu kvality vo finálovej trojke,“ povedal o svojich hráčoch Hay.

Wood, ktorý strelil odmietnutý gól, povedal, že to bolo ťažké prehltnúť tabletku krátko po zápase.

READ  Splatenie dlhu Kene Číne je 73,5 miliardy Sh

„Aby som bol úprimný, boli sme na dominantnej strane. Štatistiky držania lopty vám povedia, štatistika streľby vám povedia, ale nakoniec tie najlepšie okraje a maličkosti išli svojou cestou a niektoré výsledky išli proti nám.“ Myslím si, že boli veľmi tvrdí,“ povedal Wood.

„Je to veľmi frustrujúce. VAR sem bol privedený, aby to urobil – aby bolo trochu jasnejšie.

„Samozrejme, musím sa na to pozrieť spätne, ale tipy niekedy musia dôverovať svojej intuícii. Je nešťastné, že to nerobia, ale myslím si, že taký je život.“

VAR zohral kľúčovú úlohu pri zvýšení skorej žltej karty Costa Barbusa na červenú za nebezpečný kontakt.

Corbett, hráč v strede bezgólovej kontroverzie, bol z tohto rozhodnutia zmätený.

„Nie je to chyba, išiel som dole, pretože prešiel ku mne,“ povedal pre 1News.

„Idem dole. Ruku mám už zaseknutú v jeho nohe. Nie je to tak, že by som ho stiahol dolu. Výhoda pochybností by mala ísť na nás, pretože rozhodca to neodvolal.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close