športové

Tréner Hertha zablahoželal Petru Pekaríkovi. Toto je jeden zo stavebných kameňov tímu

dnes 10:05
|

Peter Pekarík už dva roky nehral štyri súťažné hry v neprerušenej sérii a momentálne pribúda pätina. Ešte pred sobotnou porážkou v Dortmunde (0: 1), tréner Hertha Berlin Bruno Labbadia zablahoželal slovenskému obrancovi pravého chrbta.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Dortmund porazil Hertu s gólom Cana, Bayern vzal všetky Leverkusena …

Popísal to ako jeden zo stavebných kameňov súčasného tímu, ktorý získal tri konce ukončenej hry v sezóne Bundesligy trikrát po korunovácii a prehral iba raz.

„Je to úplne podceňovaný futbalista. Opak je pravdou. Je to absolútny profesionál a niekto, kto nastavuje určitú úroveň hry pre tím. Ak uvažujeme o tom, ako dlho to bude trvať nehral a nemal zdravotné problémy, musíme si pred ním zložiť klobúk. ““ Labbadia povedal pre Kickera, citoval portál sportbuzzer.de.

„Nemôžem sa dočkať, až získam dôveru trénerov. Vždy sa snažím pomáhať tímu a riadiť sto percent. Milujem čas a priestor na ihrisku. tiež zábavná a skvelá chuť na futbal. ““ hovorí Peter Pekarík.

Podľa správ nemeckých médií patria Pekarík (33 rokov) spolu s 35-ročným kapitánom Vedadom Ibiševičom a 32-ročným Per Skjelbredom medzi najväčšie pozitívne objavy nového trénera Hertha BSC Labbadiu. Pekarík sa v posledných týždňoch okrem spoľahlivej práce na pravej strane obrany alebo streľby z krídla postavil aj pre svoje mužstvo.

„Pokyny k výcviku sú jasné. Chce, aby bojovníci uspeli v útokoch a využili priestor, ktorý máme. Preto sa dostanem k centrovaným loptičkám a zúčastňujem sa na konci celého tímu. milujem to.” uviedol dlhodobý slovenský zástupca.

Labbadia tvrdí, že Pekarík má dve tváre. Vonkajšie ihrisko je pokojné a tiché. Nemá rád veľké výroky a neupozorňuje ho. Na ihrisku sa stáva agresívnym hráčom v osobnom boji s dynamickým prechodom na ofenzívu. V súčasnosti prežíva počas svojej kariéry futbalovú renesanciu. A rád by pridal ďalšie k 163 prebiehajúcim súťažným zápasom počas jeho ôsmich rokov s tímom v nemeckom hlavnom meste, hoci jeho zmluva končí v lete tohto roku.

“Nikdy som nemal sezónu so štyrmi trénermi a infarkt. Všetci sme mali v tíme rušný čas, ale teraz som spokojný. Ak ponuka na rozšírenie spolupráce pochádza z klubu, nebudem neodolá tomu. ““ skončil Pekarík.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close