športové

Trénovali sme hokejistov Duklu Trenčín, ktorí ako prví v doplnkovej lige trénovali spolu v lete

dnes 06:35
|

Teplý a slnečný jarný deň bol lákavejší dostať sa von, ako pracovať v uzavretom priestore. Ak však môže hokejista konečne trénovať v interiéri po viac ako dvoch mesiacoch, vôbec mu nebude ráno bránené vstať a pripraviť sa na novú sezónu.

Znovu si zvyknú „žehliť“ s úsmevom

Hráči Dukly Trenčín boli veľmi šťastní, že tak urobili v telocvični zimného štadióna Pavla Demitra v stredu krátko po ôsmich, rozdelených do malých skupín.

Trenčania boli prvým tímom našej najvyššej hokejovej súťaže, ktorý si vybral spoločnú prípravu na nový rok. Začali to v pondelok, keď sa po skupinách po piatich členoch av súlade s prísnymi hygienickými opatreniami stretli na ihrisku v areáli základnej školy na Hodžovej ulici.

Tréneri ich postupne vážili, merali a testovali ich funkčné parametre. V ten istý deň popoludní sa však dozvedeli, že od stredu bola uverejnená ďalšia fáza opatrení na kontrolu šírenia koronavírusu a slovenskí športovci môžu tiež trénovať vo vnútri svojich domovov klub. Dukla to používal ako jeden z prvých slovenských tímov.

PREHRANÉ MILO PREŽITÉ

Včera o ôsmej ráno pricestovala zima z Trenčína prvá polovica tímu zložená zo starších a skúsenejších hráčov. Z domova boli oblečení na tréning a boli pripravení na jazdu. V skupinách po piatich sa dostali do klubovej telocvične, kde dostali konkrétne pokyny o tom, ako cvičiť od fitness trénera Stanislava Magulu na šiestich staniciach. Po hodine ich nahradili mladší kolegovia.

„Prvé tri dni tréningu sú kumulatívne. Chlapci si musia znova zvyknúť na„ železo “v telocvični, ktoré sa už dlho nestretli. Potom získajú silu a kondíciu štyri týždne. „Zameriavame sa na cvičenia zamerané na napätie a tlak. Zameriavame sa aj na pevné telo, ktoré hokejisti obzvlášť potrebujú.“ Duklov fitness tréner nám to povedal. On sám bol príjemne prekvapený stavom hráčov po niekoľkých týždňoch, keď nemal príležitosť ich vidieť vo výcviku. „Ich telá sú už mierne zaťažené. Vidíte, že chlapci nemali pohyb a urobili všetko, čo mohli: šliapali, behali a rešpektovali cvičebné plány, ktoré som pre nich zostavil.“ “ Magula pridal.

Zima v Trenčíne je od prvého polroka bez hokeja a hráčov. Optimistický tréner Dukly Ján Pardavý si však myslel, že sa s hráčmi stretne v máji. „Aj keby sme spolu neboli, hľadal som spôsoby, ako niečo urobiť, nie naopak. Myslel som, že 4. mája začneme spoločný letný výcvik a nakoniec sa to stalo o dva týždne neskôr. S trénerom fitness sme však poslali chlapcom individuálne plány domov a neskoršie vonkajšie cvičenia po predčasnom konci sezóny, aby si udržali svoje telá vo forme pred začiatkom sezóny. Podľa vstupných testov, ktoré urobili počas prvých dvoch dní, vidíme, že vzali naše plány a naše videá k srdcu a neklamali doma na pohovke. Nerobte si starosti s tým, že niekto zostane fyzicky. Po prvom týždni to však posúdime a uvidíme, či si niekto zaslúži osobitnú pozornosť pri školení. ““ zablahoželal trénerovi k jeho obvineniam.

Po hodine práce na gymnáziu sa prvá skupina hráčov presťahovala do tartanu pri Trenčianskej škole, prezývanej „Sedem“. V krátkych intervaloch absolvovali 40 intenzívnych 50-metrových kurzov. Všetko opäť pozorne sledovali tréneri, ktorí povzbudzovali obvinenia a hlásili, koľko ich nakoniec nakoniec chýba. “Chlapci, dnes je koniec.” oznámili to po poslednom sprinte a čakali, kým najmladší muži prídu na tartanu pár desiatok minút po rovnakej časti závodu.

Tréning bude rôzny

Dukla Trenčín začala spoločné školenie

Zdroj: Jano Koller

Ján Pardavý bol veľmi šťastný, že hráči mali na prípravu oveľa viac chuti a energie ako v predchádzajúcich rokoch. „Je to pozitívne, pretože v období sucha máme deväť týždňov letného výcviku. Prvé tri týždne budú sila a kondicionovanie. Budeme striedať rôzne priestory, aby hráči nemali veľmi monotónnu prípravu. Popri využívaní zariadení našej zimy trénujeme aj v Brezinskom lesnom parku a na futbalových ihriskách v okolí Trenčína. príprava na zlepšenie pocitu hráčovej kombinácie. ““ odhalili plán odpustenia na nasledujúce mesiace, ktorý sa však bude zostavovať aj na základe toho, ako sa uverejnia nové opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu.

Hráči budú mať dva týždne dovolenky v druhej polovici júla po tvrdej práci a týždeň suchého tréningu jeden týždeň po návrate. Od 10. augusta by sa chceli po prvý raz korčuľovať na svojom ľade. Trenčianskeho tréningu sa zúčastnilo vyše dvadsať hráčov, takmer polovica z nich sú juniori. Niektorí majú dokonca 17 rokov. Omladenie personálu je zrejmé, ale zahŕňa to aj skúsených hráčov, ktorí minulú sezónu zastrelili Duklu.

ÚSTNA DOHODA S SKELETONOM

Športový riaditeľ Dukla Branko Radivojevič sa tiež teší na priaznivejšie podmienky na tréning. „Nenútili sme chlapcov, aby trénovali spolu. Každý, kto chcel, sa mohol pripraviť individuálne. Avšak teraz neplatíme hráčom, takže sa s nimi stretávame aspoň tým, že nemusíme platiť za trénera. a môžu sa pripraviť za našich podmienok. Rešpektujeme všetky nariadenia, ktoré musíme dodržiavať. Myslíme si, že priaznivá situácia bude pretrvávať. ““

Klub má stále dlhy voči hráčom z minulej sezóny, snaží sa ich však priebežne platiť. „Máme prísľub vedenia, že všetko bude v nadchádzajúcich týždňoch vyvážené. Získať ďalší rok bude oveľa ťažšie. Doteraz sme sa ústne dohodli s desiatimi hokejistami až do budúcej sezóny. , ktorý by mal tvoriť kostru tímu. Chlapci pochopili situáciu a vyšli na stretnutie s nami. Chceme využiť viac našich šteniat a mladú kvalitu Trenčín. Minulý rok sme sa nebáli dať viac šťastia a urobíme to hneď teraz. ““ pridal Radivojevič.

Trenčania už súhlasili s piatimi z ôsmich hier v sezóne naplánovaných pred nasledujúcou mimoligovou sezónou. „Po dvoch zápasoch s Havířov a Vsetín odohráme súboj s Karlovými Vary. Ďalšie tri zápasy, ktoré chceme hrať v septembri, sa zorganizujú neskôr. Budeme ich tiež organizovať podľa začiatku ďalšej ligy. , všetko je naplánované na začiatok 9. októbra, ukončená športová riaditeľka Dukla Trenčín.

PRÍPRAVA LETNEJ PRÍPRAVY

brankári: Michal Valent, Michal Gabriš.

defender: Tomáš Bokroš, Tomáš starosta, Matúš Holenda, Erik Rajnoha, Rayen Petrovický, Adam Dúžek, Dávid Janík, Šimon Bečár.

útočníci: Peter Sojčík, Marek Hecl, Jozef Švec, Juraj Bezúch, Boris Sádecký, Michal Hlinka, Nicolas Ferenyi, Samuel Krajč, Jozef Haščák, Roman Vaňo, Viktor Ďurina.

JEDNOTLIVÁ PRÍPRAVA: Jozef Sládok, Marko Stacha (obhajcovia), Rastislav Špirko, Lukáš Paukovček, Marek Valach (všetci útočníci).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close