Trest Emila Forsberga pomáha Švédsku zvíťaziť nad Slovenskom na hranici kvalifikácie o posledných 16 miest

Jeden bod bude stačiť na stredajšie finále proti Poľsku na štadióne Krestovský.

Švédsko Emil Forsberg strelil prvý gól svojho tímu proti Slovensku. A.P.

St. Petersburg: Druhý polčas trestu Emila Forsberga zvíťazil nad Švédskom 1: 0 v Petrohrade, pretože Škandinávci zvíťazili nad skupinou E skupiny 2020.

Muži Jane Andersonovej, ktorí v úvodnom zápase so Španielskom remizovali 0: 0, sú teraz pripravení dostať sa do vyraďovacej fázy prvýkrát od roku 2004.

Slovensko sa mohlo kvalifikovať tak, že jeden zápas zostane výhrou, ale ich osud je v ich rukách pred finále proti Španielsku v Seville.

V piatok Sebastiana Larsona pohodlne zachránil Martin Dubrovka.

Obe strany mali v prvom polčase kúzla tlaku bez toho, aby si vytvárali veľa šancí, možno by bol rozumným výsledkom bod znalostí.

Andrzej Duda si po prestávke vytvoril priestor na strelu, ale pálil do brvna.

Kuka zachránil vynikajúcu ruku pred Rockinom Olsenom, ale slovenského stredopoliara označil ofsajd.

Švédsko postúpilo na hodinovú hranicu iba dvakrát, pretože Marcus Danielson v Newcastle zamieril k titulu stopéra Dubrovky Ludwiga Augustinsona.

Keď sa hlava Alexandra Isaaca krútila na streche siete, Švédsko naďalej tlačilo na víťaza.

Útočník Realu Sociedad Isaac potom strelil takmer jeden z najlepších gólov európskeho šampionátu, pričom Dubrovka v jeho blízkosti zaznamenal nízky úder.

Švédsko však napokon postúpilo v 77. minúte, keď záložníka RB Lipsko Forsberga Dubrovku vylúčil z pokutového kopu striedajúci brankár Robin Kwaisen.

Slovensko oneskorene obkľúčilo cieľ ich nepriateľa.