Zábava

Trest Emila Forsberga znamená víťazstvo Švédska nad Slovenskom

Švédsko uzavrelo výhrou 1: 0 nad Slovenskom v dosiahnutí vyraďovacej fázy európskeho šampionátu prvýkrát od roku 2004.

Trest Emila Forsberga zo 77. minúty vyrovnal stretnutie, ktoré malo nedostatok príležitostí a zábavy, ale zdvihol stranu Johna Andersona na štyri body, keď Slovensko postúpilo do finálového zápasu skupiny E 2020 Euro E proti Španielsku.

Po tom, čo mali v úvodnom zápase so Španielskom 15 percent, bolo Švédsko opäť spokojné s tým, že väčšinu lopty priznalo svojim nechceným súperom.

To viedlo k smradľavej hre, ktorá iba na okamih zdvihla hodinovú hranicu, čím v Newcastle vyradila brankára Martina Dubrovku, ktorý nahradil Robina Quysona, čo Forsbergovi umožnilo na šampionáte absolvovať 365 minút bez európskeho gólu.

Prvý presný zásah si Slovensko vynútilo v 58. minúte, keď Robin Olson, ktorý minulú sezónu strávil na hosťovaní v Evertone, pomohol iba posunúť ofsajdovú vlajku nad hlavičku Juraja Kucu.

Dubrovka priniesla podobne pôsobivú úsporu od Ludwiga Augustina, ktorý vystúpil v ústrety krížu Sebastiana Larsona, ale to by sa dalo vypočítať. Výsledkom bola skrútená hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich metrov z rohu.

Alexander Isaac, najmladší hráč roka v La Lige, sa potom ujal vedenia s hráčom Realu Sociedad, ktorý odvrátil strelu z diaľky a vyrazil na strelu siete.

Dvadsaťjedenročný tkáč naložil na štadión Petrohradu 40 metrov a bol nútený brániť post z Dubrovky, ale slovenský brankár ho o pár minút chytil za pätu.

Na otočke padol Isaacov spin na Quiz, ale Dubrovka striedavo tempo napriek tomu, že bol mimo výzvy, znížil svoje tempo. Forburg nakoniec za posledných 16 prelomil bariéry, ktoré sa dotkli jeho krajiny.

READ  Ruská štátna televízia škrtá Putinov prejav, obviňuje Kremeľ z technického problému

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close