Trest Emila Forsberga znamená víťazstvo Švédska nad Slovenskom

Švédsko uzavrelo výhrou 1: 0 nad Slovenskom v dosiahnutí vyraďovacej fázy európskeho šampionátu prvýkrát od roku 2004.

Penalta 77. minúty Milla Forsberga vyrovnala stretnutie, ktoré malo nedostatok príležitostí a zábavy, ale pozdvihlo stranu Johna Andersona na štyri body, čo Slovensku umožnilo postúpiť do záverečného zápasu skupiny E 2020 Euro E proti Španielsku.

Po tom, čo v úvodnom zápase so Španielskom držalo iba 15 percent, bolo Švédsko opäť spokojné s tým, že väčšinu lopty priznalo svojim nechceným súperom.

To viedlo k odvážnej hre, ktorá iba na okamih zdvihla hodinovú hranicu, pričom v Newcastle zrazila brankára Martina Dubrovku, ktorý nahradil Robina Quysona, čo umožnilo tímu Forburg dokončiť 365 minút bez európskeho gólu na šampionáte.

Prvý presný zásah si Slovensko vynútilo v 58. minúte, keď Robin Olson, ktorý minulú sezónu strávil na hosťovaní v Evertone, pomohol iba posunúť ofsajdovú vlajku nad hlavičku Juraja Kucu.

Dubrovka priniesla podobne pôsobivú úsporu od Ludwiga Augustina, ktorý vystúpil v ústrety krížu Sebastiana Larsona, ale to by sa dalo vypočítať. Výsledkom bola skrútená hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich metrov z rohu.

Alexander Isaac, najmladší hráč roka v La Lige, sa potom ujal vedenia s hráčom Realu Sociedad, ktorý odvrátil strelu z diaľky a vyrazil na strelu siete.

Dvadsaťjedenročný tkáč naložil na štadión Petrohradu 40 metrov a bol nútený brániť post z Dubrovky, ale slovenský brankár ho o pár minút chytil za pätu.

Na otočke padol Isaacov spin na Quiz, ale Dubrovka striedavo tempo napriek tomu, že bol mimo výzvy, znížil svoje tempo. Forburg nakoniec za posledných 16 prelomil bariéry, ktoré sa dotkli jeho krajiny.