Hlavné správy

Tri ruské zlato na majstrovstvách Európy v zápasení, od prvého po posledný

Tri z úvodných piatich zlatých medailí na majstrovstvách Európy v zápasení si odniesli ruskí športovci na čele s Alikhanom Jabrilovom vo Varšave.

Jabrilov vo finále 97 kg voľným spôsobom zdolal obhajcu titulu Suleimana Kardinisa z Turecka 6: 4.

Po porážke Mongkosha Šalamúna Attleeho Nachina vo finále do 57 kg sa víťazstvo Jabrilo pomstilo Rusku.

Víťazstvo 6: 5 poskytlo tureckému Atlee druhý európsky titul za tri roky.

Rusko Izrael Kasumov zvíťazil nad azerbajdžanským Duranom Peramo 3: 1, aby získal zlato do 70 kg, kým súdruha Zakira Shakieva pod 5 kg.

Shakiev porazil Poliaka Krištofa Staka Pjankovského 13: 2.

V jedinom finále dňa bez ruskej účasti porazil slovenský Aksharbek Kulev zo Slovenska Sifedina Alekmu z Francúzska 2: 1.

Ruské víťazstvo sa dnes predĺžilo nad finále. Obhajca titulu Arthur Nyfonov postúpil späť k zisku zlatej medaily do 86 kg.

Do finále voľných spôsobov sa kvalifikovali aj traja – Abaskatzy Makomodov do 61 kg, Makomat Gurbanov do 92 kg a zápasník Sergej Kozirev do 125 kg.

V tejto divízii súčasný šampión Gruzínska Geno Petriashvili podľahol v úvodnom kole tureckej Taha Akali v odvete finále majstrovstiev sveta 2019.

Olympijský šampión Akal sa zajtra stretne s Kosire.

Ďalší obhajca titulu, Talian Frank Samiso, podľahol vo štvrťfinále do 74 kg slovenskému Tajmurasovi Salkanovovi, bronzovému medailistovi z majstrovstiev sveta 2019.

READ  Kde sa pozerať na živé vysielanie USA vs Slovensko, televízny kanál, zostavy na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close