Zábava

„Tri ženy“ Maksyma Melnyka – pravdivá/nepravdivá recenzia filmu z roku 2023

„Niekto by mal natočiť film o umierajúcej dedine,“ hovorí Mária, keď ju sleduje režisér filmu „Tri ženy“ Maksim Melnik, ktorý vie lepšie ako väčšina o finančnej situácii Stryjavky, ktorá dáva dôchodky starším ľuďom. Medzi jeho povinnosti patrí vedenie miestnej pošty na okraji Ukrajiny. Jej práca je jednou z mála, ktorá v meste zostala, a Melnik vysvetľuje, že ju do tejto oblasti čiastočne prilákalo meno Stryshavka, čo v preklade znamená „studená“, ale že jej pošta môže byť po ďalšej dedine v nebezpečenstve. zavrie a Maria má zdravý zmysel pre humor, pretože vie, na čom sa podieľa, keď ju ruská okupácia vymazala z mapy.Vďaka hraniciam v Poľsku a na Slovensku sa netreba báť hrozby smrti. EÚ zostáva prekážkou, ale hrozí jej zánik pre nedostatok príležitostí, ktorý väčšinu ľudí, ktorí sa tam narodili, prinútil hľadať budúcnosť inde.

Máriine vlastné deti sú v Českej republike, kde je veľa a dobre platenej práce a kto má v dedine menej ako 40 rokov, zdá sa, že je málo, ale ak Melnik hľadá určitú vitalitu, určite ju nájde u davu. Všetky tri, nielen Maria, ale aj Nelya, 56-ročná biologička, vždy s nadšením študuje výkaly vo svojej prebiehajúcej práci pre národný park na výskume článkonožcov. Trávi čas zbieraním hnoja a prevádzkovaním malej farmy, takže chová zvieratá pri sebe. Pre žiadneho z nich to nie je očarujúca práca, ale je to život, ktorý ich zapája a zamestnáva, čím trochu účinne obmedzuje pocit izolácie, ktorý prichádza s pobytom v malom vidieckom meste, ako je toto.

Bývalý novinár unavený z informovania o politikoch, Melnyk nemohol nájsť soľ pozemských občanov, všetci sú svojim spôsobom neuveriteľne milí. Po čase sa Melnik a jeho nemecký kameraman Florian rozhodli, že sú lepšou spoločnosťou ako jeho prasatá, a potom, čo režisér pôvodne trval na tom, aby sledoval svojich susedov, Melnik a jeho nemecký kameraman Florian sa pomaly začali chopiť kamery. Či už oceňuje to, čo robí, alebo naliehavejšie obavy o jej rozvrátené auto, ktoré potrebuje opravu, si nemôže dovoliť, a Maria poslušne preberá zodpovednosť za udržiavanie záchranného lana pre zvyšok sveta na pošte. Známky často zostávajú v strate. Aj keď sa tento životný štýl určite zdá neudržateľný, Melnyk nachádza vo svojich subjektoch tvrdohlavú krásu, ktorá hreje pri srdci, aj keď je to, čo vidia, ľadové. „Tri ženy“ sú rovnako veľkorysé ako ľudia, ktorých sleduje, a presadzuje svoje miesto v srdci, keď je miesto v spoločnosti v modernom svete vzácne.

READ  Väčšina Slovákov nevidí žiadny pokrok v boji proti korupcii. majú pravdu?

Premietať sa bude „Tri ženy“. správne nesprávne 4. marca o 17:15 a 5. marca o 21:00 v Picturehouse. Ďalej sa bude premietať Ceremoniál prvého pohľadu 19. marca o 15:15 v Múzeu pohyblivého obrazu v New Yorku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close