Trikrát drobci naplno prejavili pocit zo zimných olympijských hier

Oslava slovenskej mládežníckej hokejovej reprezentácie zverejnená bývalou hviezdou NHL

Dlhoročný útočník Národnej hokejovej ligy Miroslav Šatan Neuvedomil si virálny potenciál videa, ktoré zverejnil v stredu po tom, čo omráčil slovenský tím USA neskorým vyraďovacím gólom a víťazstvom v rozstrele.

Tento 47-ročný hráč je dnes hokejovým otcom, no bývalý kapitán Slovenska, ktorý v sezóne NHL strelil štyrikrát viac ako 30 gólov – tri v drese Buffala Sabres – stále pozná skvelý moment. Vidí jednu.

Keď tréner Slovenska Craig Ramsay stiahol brankára tímu, Američania, ktorí dali prednosť rozohrávke v priebehu minúty, sa ujali vedenia 2:1. Slovenský útočník Marek Hirwick Skórované, aby si vynútili predĺženie a šialené predĺženie nerozdelilo strany.

V následnom rozstrele padol iba jeden gól z hokejky Slovenska Peter SehlaricKto poslal Slovensko – najmä jeho mladých fanúšikov hokeja – na emotívnu dráhu.

READ  Ukážka: Rumunsko vs. Slovinsko - predpovede, skupinové správy, zostavy