Ekonomika

Trpký trest EÚ za sľúbenie, že brexit bude pre Anglicko „veľmi bolestivý“ UK | Novinky

Keď minister David Frost varuje, že severoírsky protokol nevydrží v súčasnej podobe, brexit naďalej eskaluje napätie medzi Veľkou Britániou a EÚ. Úradníci Spojeného kráľovstva a EÚ sa zúčastňujú intenzívnych technických rozhovorov zameraných na uľahčenie vykonávania protokolu. Toto je predmetom mnohých polemík od začiatku procesu brexitu. V posledných mesiacoch boli zaznamenané choroby v okolí rybolovu, keď sa Francúzsko zrazilo s Jersey kvôli prístupu vody.

Nepriateľstvo sa však začalo v roku 2016, krátko po tom, čo Spojené kráľovstvo hlasovalo za vystúpenie z EÚ v rámci historického referenda.

V septembri toho istého roku vtedajší predseda slovenskej vlády Robert Figo uviedol, že Európa zabezpečí, že odchod z EÚ bude pre Veľkú Britániu „mimoriadne bolestivý“.

Dodal, že Británii nebude dovolené prevádzať pracovníkov z EÚ na „občanov druhej kategórie“, zatiaľ čo bude využívať výhody jednotného trhu.

Pán Figo pre Financial Times uviedol: „Bude to pre Anglicko veľmi ťažké.

„EÚ ukáže verejnosti túto príležitosť:„ Opýtajte sa priateľov, a teraz uvidíte, prečo je dôležité zostať v EÚ. “Taká je pozícia.“

Pán Ficco trval na tom, že má osobnú „úctu“ k vtedajšej predsedníčke vlády Theresi Mayovej, uviedol však, že na jeho rozpaky nežiarli.

A dodal: „Čo by ste povedali, keby ste boli v ich pozícii? Aj keď je to piata najväčšia ekonomika na svete – chápem ich finančný význam – pre Veľkú Britániu by to bolo veľmi bolestivé.“

„Vynikajú a keby ste boli v ich pozícii, povedali by ste to isté., Všetko je to dobré, je to úžasné, vidíš.‘

„Nie, nie, nie, nie.“

Čítať ďalej: EÚ tlačí na Švajčiarsko, aby poslalo správu do Veľkej Británie

Pán Figo nebol jediným človekom v Európe, ktorý sa postavil k brexitu tvrdo.

Bývalý švédsky minister zahraničných vecí a bývalý viceprezident Európskej komisie Marcot Wallstr இல் m v júni 2019 uviedol, že Spojené kráľovstvo brexit „nikdy neodpustí“.

READ  Škoda chce postaviť elektromobil menší ako Fabia. Naznačil to nový šéf značky

Prístup Británie k tejto otázke označil za „nebezpečný“ a „zle manipulovaný“: „Myslím si, že urobili takú historickú chybu, že vytvorili problém všetkým nám.

„Nemôžem im to odpustiť.“

„Náš politický program, Európska únia, bude veľmi ovplyvnený a musí sa tomu plne rozumieť.“

Sociálny demokrat M.S. Wallstrm obvinil Veľkú Britániu, že neprijala svoju pozíciu ako cieľ sám osebe, a spochybnil rozhodnutie o usporiadaní referenda o členstve v EÚ.

Nenechajte si ujsť
Európska únia sa vysmieva „potápajúcej sa lodi Veľkej Británie“ plagátom proti brexitu v Bruseli [INSIGHT]Verhofstad sa hnevá kvôli varovaniu pred brexitom pred „britskými nepriateľmi“ [ANALYSIS]Posledné varovanie pred brexitom pre EÚ, že Spojené kráľovstvo by malo platiť miliardy „v hotovosti“ [INSIGHT]

Pokračovala: „Čo vieš? Bolo to kvôli najdlhšie zlému politickému vedeniu vo Veľkej Británii. Celé svoje roky v Európskej komisii som zistil, že ich členov EÚ nemá kto chrániť.

„Nemali by ste sľúbiť, že budete hlasovať, ak ich nepripravíte správne.“

V roku 2017 francúzski zákonodarcovia tiež vystúpili z brexitu, čo naznačuje, že Spojené kráľovstvo by nemalo mať privilegovaný prístup na trhy EÚ.

Francúzsky senát sa zaviazal, že neumožní Spojenému kráľovstvu zostať v lepšej pozícii, než je EÚ, v ktorej je EÚ členom, a v prípade potreby zváži jeho vystúpenie bez dohody.

Taktiež označila prejav pani Mayovej za „zmes skrytých hrozieb a sľubov dobrej vôle“.

Správa pripustila, že britská ekonomika čelila skorej búrke brexitu, uviedla však, že slabiny budú odhalené.

Francúzski zákonodarcovia tvrdia, že rast úverov na bývanie, oslabenie trhu s komerčnými nehnuteľnosťami, deficit bežného účtu a šterlingová devalvácia ovplyvnia Spojené kráľovstvo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close