svet

Trump mal spor s Twitterom. Obvinil sieť zasahovania do volieb

Americký prezident Donald Trump v stredu obvinil sociálnu sieť Twitter zo “zasahovania” do nadchádzajúcich volieb novej hlavy štátu v Spojených štátoch po tom, čo Twitter najskôr kvalifikoval dve zo svojich správ „neopodstatnené“.

Tlačová agentúra AFP to oznámila.

„Twitter teraz zasahuje do prezidentských volieb do roku 2020 a úplne potláča slobodu prejavu, ale ja ako prezident to nedovolím.“ Trump napísal predmetnú sociálnu sieť.

V utorok Twitter po prvýkrát v histórii označil dve z Trumpových publikácií za zavádzajúce a varoval čitateľov, že jeho tvrdenia o poštovom hlasovaní na týchto účtoch boli vyvrátené faktickými recenzentmi.

Trump v súvislosti s uvedenými dvoma miestami tvrdí, že poštové hlasovanie povedie k podvodom a manipulácii s prezidentskými voľbami.

Twitter umiestnil odkaz pod dva príspevky „Skontrolujte fakty o poštovom hlasovaní“, čo používateľov povedie k tomu, že rôzne médiá, ako napríklad CNN a The Washington Post, citovali expertov, ktorí tvrdia, že poštové hlasovanie je veľmi zriedkavo spojené s volebnými podvodmi.

Trump zosmiešňoval obe médiá, ktoré už dlho kritizovali súčasného šéfa Bieleho domu.

Trump, s viac ako 80 miliónmi sledovateľov Twitteru, hovorí, že používanie sociálnych médií je nevyhnutné, aby sa predišlo „zaujatým médiám“, dodala tlačová agentúra DPA.

Twitter vo všeobecnosti zachováva neutrálny postoj k príspevkom politických vodcov a zverejňuje kontroverzné čísla, ktoré im pomôžu niesť zodpovednosť a povzbudiť diskusiu o tejto otázke.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close