Hlavné správy

Trump nariadil spoločnosti ByteDance, aby sa zbavila operácií TikToku v Spojených štátoch do 90 dní

Americký prezident Donald Trump v piatok 14. augusta zvýšil tlak TIK tak a jej čínska materská spoločnosť ByteDance. V sobotu v noci vydal príkaz požadujúci od spoločnosti ByteDance, aby sa do 90 dní zbavila krátkych operácií zdieľania videa TikTok v Spojených štátoch.

Podľa nového nariadenia musí spoločnosť ByteDance do troch mesiacov zlikvidovať všetky údaje o používateľoch v USA a potom nebude môcť vlastniť žiadny majetok v Spojených štátoch, ktorý používa na prevádzku spoločnosti TikTok.

Minulý týždeň, s účinnosťou od polovice septembra, Trump zakázal občanom USA obchodovať s TikTok a jeho materskou spoločnosťou ByteDance. Trump zakladá svoje rozhodnutie na obavách z ohrozenia národnej bezpečnosti. Preto spoločnosť Microsoft rokuje so spoločnosťou ByteDance o prevzatí operácií spoločnosti TikToku v USA a niekoľkých ďalších krajinách.

„Existujú presvedčivé dôkazy, ktoré ma vedú k presvedčeniu, že spoločnosť ByteDance by mohla podniknúť kroky, ktoré by ohrozili národnú bezpečnosť Spojených štátov.“ Trump uviedol vo svojom novom nariadení.

Nové nariadenie predpokladá, že spoločnosť ByteDance zničí všetky svoje zálohy údajov spojených s používateľmi v Spojených štátoch a bude informovať Výbor pre zahraničné investície CFIUS v Spojených štátoch.

Trump tiež retroaktívne zakázal nákup aplikácie Musical.ly spoločnosťou ByteDance v roku 2017, ktorá sa neskôr stala súčasťou TikTok.

Spoločnosť ByteDance reagovala na novú objednávku spoločnosti Trump vyhlásením, že spoločnosť TikTok má v Spojených štátoch 100 miliónov používateľov, „Pretože je to domov zábavy, sebavyjadrenia a spojenia. Chceme naďalej prinášať radosť rodinám a zmysluplným kariérom tým, ktorí na našej platforme vytvárajú ďalšie roky.“

Spoločnosť TikTok predtým poprela obvinenia organizácie Trump, pričom uviedla, že použije všetky dostupné právne prostriedky na zabezpečenie dodržiavania právnych predpisov a spravodlivého zaobchádzania so spoločnosťou a jej používateľmi, „ak nie táto správa, potom americké súdy“, TikTok povedal, že sa snaží rozptýliť obavy administratívy Trumpa a nájsť riešenie, ale „nevenoval pozornosť faktom, diktoval podmienky dohody bez štandardných právnych postupov a snažil sa začať rokovania medzi súkromnými spoločnosťami“,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close