svet

Trump odmietol skrývať v bunkri. Povedal, že tam bol len na predstavenie.

Prezident Donald Trump niektorým médiám poprel, že počas demonštrácie v blízkosti Bieleho domu spôsobenej smrťou Afroameričana počas zatknutia ho americkí agenti tajných služieb (USSS) odviedli preč v bunkri kvôli jeho bezpečnosti.

Pripustil, že bol v bunkri, ale len krátko počas vysielania, uviedla CNN.

„Povedali mi, že by bolo pekné pozerať sa dole, pretože by som to mohol jedného dňa potrebovať. Bol som tam veľmi krátko. Bol som tam počas dňa, nie v noci . “ Trump povedal v rozhovore pre Fox News Radio. Dodal, že bol v bunkri dva alebo trikrát predtým, stále vystavený.

Pre núdzové situácie

Trump strávil takmer hodinu v bunkri určenom na použitie v núdzových situáciách, ako sú teroristické útoky, informovala PA v pondelok o odvolaní sa na republikánsku stranu blízko Bieleho domu, ktorá nechcela byť vymenovaný, pretože nemal právomoc verejne hovoriť o súkromných záležitostiach. Štát.

Túto informáciu potvrdil aj anonymný člen správy Trump. The New York Times o tom ako prvý hovorili.

Podľa CNN dva informované zdroje potvrdili, že do bunkra vzali aj prvú dámu Melania Trumpovú a jej syna Barrona.

Konfliktné informácie

Keď sa objavili prvé správy o Trumpovom pobyte v bunkri, prezident trval na tom, aby bol fotografovaný pred Bielym domom, čo nakoniec viedlo k jeho návšteve kostola sv. Jána. , známy tiež ako „prezidentský kostol“, na ktorom sa zúčastnilo mnoho prezidentov.

Ale ako musel chodiť, nariadil bezpečnostným silám, aby rozptýlili stovky demonštrantov okolo Bieleho domu slzným plynom a odstreľovacími granátmi.

Neskôr však tvrdil, že nevedel, ako bezpečnostné sily rozptýlili protestujúcich pred jeho návštevou v kostole. Podľa správ z médií však už z ružovej záhrady Bieleho domu boli počuť explózie granátov.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close