svet

Trump poslal list vedúcemu WHO. Hrozí odchodom

V pondelok prezident Donald Trump hrozil trvalým zmrazením financovania Svetovej zdravotníckej organizácii Spojených štátov (WHO), pokiaľ nedôjde k „podstatným zlepšeniam“ do 30 dní. Tlačová agentúra AFP to oznámila.

Washington v polovici apríla pozastavil finančnú podporu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO), pričom obvinil organizáciu, že je príliš blízko Číny, ako aj skrývať a zle spravovať pandémiu koronavírusov.

Trump tiež uverejnil fotografiu na Twitteri listu, ktorý poslal generálnemu riaditeľovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi.

Trump ho v liste informuje, že „Ak Svetová zdravotnícka organizácia v nasledujúcich 30 dňoch nevykoná významné zlepšenia, dočasne pozastavím financovanie z USA trvalé a zvážim naše členstvo v tejto organizácii.

Vedúci Bieleho domu predtým povedal, že Spojené štáty prispievajú ročne približne 450 miliónmi dolárov na prostriedky WHO, čo je najväčší príspevok v ktoromkoľvek členskom štáte. Podľa neho je WHO „nezaobchádza so Spojenými štátmi dobre“.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close