Hlavné správy

Trump sa zúčastní virtuálneho samitu G20

Washington 21. novembra (TASR) – Americký prezident Donald Trump sa v sobotu zúčastní virtuálneho summitu lídrov skupiny G20, ktorý usporiada Saudská Arábia, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na nemenovaného vysokého predstaviteľa americkej administratívy.

Trumpova účasť na dvojdňovom summite, ktorý sa začína v sobotu, sa uskutoční po jeho účasti na piatkovom virtuálnom summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC).

Vrcholy sa konajú prostredníctvom videokonferencie kvôli novej pandémii koronavírusov.

Saudská Arábia je prvou arabskou krajinou, ktorá organizuje samit G20. Očakáva sa, že diskusiám budú dominovať dôsledky novej pandémie koronavírusu a kroky na oživenie globálnej ekonomiky.

Trump v piatok počas svojho prvého verejného vystúpenia minulý týždeň opäť uviedol, že v nedávnych voľbách „vyhral“.

Demokratický kandidát Biden sa stal víťazom amerických prezidentských volieb 3. novembra po víťazstve v kľúčovom štáte Pensylvánia. Americké médiá ho vyhlásili za víťaza prezidentských volieb 7. novembra.

Volebný obvod, ktorý si formálne zvolí za prezidenta Joea Bidena a Kamalu Harrisovú za viceprezidentku, sa stretne 14. decembra. Každý štát musí svoje správy doručiť do Washingtonu s overenými konečnými výsledkami najneskôr 8. decembra.

READ  Americké prezidentské voľby (Trump vs. Biden): výsledky (online)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close