Svet

Trump stále odmieta priznať porážku! FOTO Po samite na CORONAVÍRUSI išiel na golf

Trump, ktorý stále neprijal porážku v prezidentských voľbách, prehovoril po otvorení dvojdňového podujatia. Trump, ktorý uviedol zdroj, ktorý mal prístup k prezidentovmu online prejavu, ktorý nebol prístupný médiám „uviedol, že počas svojho funkčného obdobia odviedol absolútne fantastickú prácu, a to z ekonomického hľadiska aj z hľadiska pandémie“.

Zdroj: SITA / AP Photo / Manuel Balce Ceneta

Išlo o cvičenie „sebapropagácie“, dodal zdroj s tým, že prezident „nič nehovoril o globálnej situácii“. „Bolo mi cťou s vami spolupracovať a teším sa na spoluprácu v budúcnosti a ešte dlho,“ Trump uviedol počas videorozhovoru so svetovými lídrami, uviedol ďalší zdroj.

Americký prezident Donald Trump

Zdroj: SITA / AP Photo / Manuel Balce Ceneta

Po jeho krátkom príhovore Trumpa nahradil americký minister financií Steven Mnuchin, ktorý pokračoval v rokovaniach s vodcami skupiny G20. Trump potom opustil Biely dom a smeroval na svoje golfové ihrisko vo Virgínii neďaleko Washingtonu.

Americký prezident Donald Trump

Zdroj: SITA / AP Photo / Manuel Balce Ceneta

Po ceste stretol hŕstku svojich priaznivcov s vlajkami a transparentmi so sloganmi ako „Ďalšie štyri roky“. Trumpova účasť na dvojdňovom summite, ktorý sa začal v sobotu, sa uskutočnila po jeho účasti na piatkovom virtuálnom summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC).

Americký prezident Donald Trump

Zdroj: SITA / AP Photo / Manuel Balce Ceneta

Samity sa konajú prostredníctvom videokonferencie kvôli pandémii nového typu koronavírusu. Saudská Arábia je prvou arabskou krajinou, ktorá organizuje samit G20. Očakáva sa, že diskusiám budú dominovať dôsledky pandémie COVID-19 a kroky na oživenie globálnej ekonomiky.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Vedúci predstavitelia skupiny G20 sa zaviažu financovať spravodlivú distribúciu vakcín COVID

Podľa návrhu komuniké o virtuálnom samite skupiny, ktorý v Saudskej Arábii usporiadajú Saudská Arábia, sa vodcovia skupiny G20 v nedeľu zaviažu zaplatiť za spravodlivé rozdelenie vakcín, liekov a testov na nový koronavírus po celom svete, aby neboli vynechané chudobnejšie krajiny. víkend. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters.

READ  Poradie 100 najvplyvnejších žien: Kto sú tento rok v liste?

„Nebudeme šetriť na našom úsilí zabezpečiť, aby boli rovnako prístupné pre všetkých ľudí, v súlade so záväzkami členov stimulovať inovácie … Uznávame úlohu rozsiahlej imunizácie ako globálneho verejného blaha,“ cituje agentúru Reuters ako návrh komuniké.

Vedúci predstavitelia skupiny G20 sa tiež zaviazali využívať všetky dostupné politické nástroje na ochranu životov, pracovných miest a príjmov a zároveň podporovať multilaterálne rozvojové banky, aby zintenzívnili svoje úsilie zamerané na pomoc krajinám pri riešení krízy. Návrh tiež vyzýva súkromných veriteľov, aby sa zapojili do moratória na splácanie dlhu v chudobnejších krajinách, ktoré má skupina G20 v úmysle predĺžiť minimálne do polovice roku 2021.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close