svet

Trump umožnil vývoj novej rakety. Bude super. Rýchlejšie ako hovorí Rusko a Čína

Americký prezident Donald Trump v piatok povedal, že dal povolenie na vývoj novej nadzvukovej rakety, ktorá by bola rýchlejšia ako čokoľvek, čo vlastní Rusko a Čína.

Toto je ďalší znak toho, že preteky v zbrojení sa obnovili, napísala tlačová agentúra DPA.

„Bude to super raketa najvyššej úrovne. A ako som sa dozvedel včera v noci, bude to 17-krát rýchlejšie, než aké majú teraz,“ Trump informoval oválnu kanceláriu Bieleho domu, keď odhalil nasadenie novej vesmírnej sily, najnovšej zložky americkej armády.

Len pred niekoľkými mesiacmi Rusko oznámilo, že vyvinulo raketu schopnú niesť jadrový náboj, ktorý bol viac ako 20-násobok rýchlosti zvuku.

Prezident Vladimir Putin uviedol, že nadzvuková raketa Avangard bola úspešne testovaná v decembri.

Čína tiež pracuje na nadzvukových raketách, ale nie tak rýchlo ako ruský projekt, ale stále rýchlejšia ako akýkoľvek americký arzenál.

Analytici obrany v Spojených štátoch vyjadrili obavy, že ruské rakety by sa mohli vyhnúť existujúcim vzdušným a raketovým obranným systémom ich nezistením.

Americkí predstavitelia preto uviedli do vesmíru viac senzorov, aby rýchlejšie odhalili hroziaci útok.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close