Svet

Trump vo svojom prejave na Valnom zhromaždení OSN kritizoval Čínu za pandémiu a znečistenie – Svet – Správy

Americký prezident Donald Trump vo svojom utorňajšom prejave na videu v utorok na všeobecnej rozprave Valného zhromaždenia OSN kritizoval Čínu za prístup k pandémii koronavírusov a za jej znečistenie.

„Musíme prevziať zodpovednosť za krajinu, ktorá rozšírila tento mor (nový typ koronavírusu) po celom svete – smerom k Číne,“ uviedol Trump vo vopred zaznamenanej správe.

Povedal, že Čína obmedzila domáce cestovanie v raných fázach epidémie a zároveň umožnila lety z Číny s cieľom rozšíriť túto chorobu do celého sveta. Nový typ koronavírusu označil za „čínsky vírus“.

Zároveň kritizoval Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), ktorú podľa neho prakticky ovláda Peking. WHO a Čína podľa neho šírili nepravdivé informácie týkajúce sa prenosu choroby.

Americký prezident ďalej obvinil Peking z nadmerného rybolovu a hádzania plastov do oceánov.

„Tí, ktorí kritizujú Ameriku, ktorá je mimoriadne šetrná k životnému prostrediu, hoci ignorujú rozsiahle znečistenie z Číny, sa o životné prostredie skutočne nezaujímajú. Chcú iba potrestať Ameriku,“ domnieva sa šéf Bieleho domu.

V utorok sa začala všeobecná debata na 75. Valnom zhromaždení OSN. Väčšina prejavov národných zástupcov, tentoraz kvôli pandémii koronavírusov, sa uskutoční prostredníctvom video odkazu.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Indonézia podporuje dosiahnutie trvalo udržateľnej energetickej bezpečnosti prostredníctvom prepojenia v regióne juhovýchodnej Ázie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close