Svet

Trumpovi priaznivci menia príbeh útoku na Capitol Hill a oznamujú ukážku – aktuálne udalosti

Niektorí najskôr pripisovali smrtiaci útok protifašistickým skupinám, ktoré boli čoskoro odmietnuté, a neskôr sa ukázalo, že útočníkmi boli mierumilovní demonštranti a turisti.

Teraz spojenci bývalého prezidenta označili väzňov obvinených z útoku Kapitolu za „politických väzňov“ v chvályhodnom pokuse zmieriť príbeh dňa s mŕtvymi.

Abrazívny slovník pred víkendovým podujatím je najnovším pokusom Trumpových stúpencov vysvetliť útok. Joe Biden.

Heidi Peach, spoluzakladateľka Globálneho programu proti nenávisti a terorizmu, ktorý sa zaoberá štúdiom extrémistických hnutí, hovorí, že „6. január“ je výstižný a niektorí prepisujú tak, aby vyzeral triviálne, pokiaľ ide o útok na našu demokraciu. .

Tento pokus vybieliť útoky zo 6. januára hrozí ďalším rozdelením už polarizovaného národa, prechodom od zdieľaných faktov a záväzkov voči občianskemu poriadku k novému prostrediu sociálnej nestability.

USA hrozia ďalšie rozdelenie, pretože sa blížia nové voľby, než aby sa zotavili osem mesiacov po útoku.

Počet demonštrantov a intenzita akcie naplánovanej na sobotu nie sú známe, polícia sa však na náročné situácie pripravuje. Požiadali sme o bezpečnostné bariéry budovy a agentom posilňujúcim kapitolovú políciu sa odporúča, aby to objasnili.

Nie je známe, či sa akcie zúčastnia krajne pravicové skupiny a ďalší Trumpovi stúpenci, ktorí v januári zaútočili na Kapitol. Napriek tomu, že malá časť tých, ktorí vykonali útoky zo 6. januára, boli obvinení z najohavnejších zločinov spáchaných počas útoku na Kongres.

Organizátor protestov Matt Brainard, bývalý stratég Trumpovej kampane, propaguje túto udalosť a ďalšie v amerických mestách a zameriava sa na to, čo nazýva „väzňov“, ktoré boli neoprávnene obvinené z nepokojov 6. januára.

Napriek tomu, že Trump otvorene zvažuje kandidatúru v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, mnoho republikánov, ktorí sa zúčastnili na jeho pokuse napadnúť Bidenovo víťazstvo, sa od sobotného podujatia držalo bokom.

READ  ONLINE: Izrael uzavrie celú krajinu, Česi oznámia rekordné počty - Domáce - Novinky

Mnoho republikánov podporujúcich Trumpa odmietlo počúvať vyhlásenia Andhra Pradesha.

To je situácia Mo Brooksa z Alabamy, ktorý sa zúčastnil mítingu 6. januára, kde Trump propagoval dav z Texasu, kandidáta z Texasu, alebo Josha Howleyho z Montany. Dav vstupoval do Kapitolu a bol vítaný a fotografovaný.

Viac ako 600 ľudí čelí federálnym obvineniam z útoku na kultovú budovu, v dôsledku ktorého polícia zabila päť ľudí a desiatky utrpelo zranenia, pričom niekoľko kongresmanov sa pokúsilo zakryť. Potom niekoľko policajtov spáchalo samovraždu.

Vinu už priznalo viac ako 60 obžalovaných, ale iba malá časť z nich čaká na súd.

Demokratický kongresman zvolený v Kalifornii Adam Schiff je predsedom Domového informačného výboru a členom výboru pre vyšetrovanie útokov zo 6. januára.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close