Svet

Trumpovo obvinenie: House môže čakať na odoslanie článkov do Senátu 100 dní po Bidene

„Vezmeme hlasy, ktoré potrebujeme v snemovni, (predsedníčka snemovne Nancy Pelosi) rozhodne, kedy je najlepší čas na získanie týchto hlasov, vymenuje manažérov a presunie túto legislatívu do Senátu,“ povedal Clybern Jackovi Tapperovi z CNN o „štáte Únie“.

„Ak to do 100 dní nepôjde, môže – dáme 100 dní zvolenému prezidentovi Fidenovi, bude musieť riadiť svoju agendu, možno potom budeme občas posielať články,“ dodal demokrat z Južnej Karolíny.

Ak minulý týždeň nerezignoval nad hlavným mestom USA, Pelosi v piatok uviedol, že demokrati sú pripravení tento týždeň napredovať obviňovaním Trumpa z jeho úlohy pri teroristickom útoku. Demokrati plánujú predstaviť v pondelok návrh na obžalobu, ktorý má už viac ako 190 spolurozhodcov, a stanica CNN uviedla, že strana sa usiluje získať hlasy čoskoro do stredy, svoje plány však ešte len zoradia.

Cliberneove komentáre prichádzajú v čase, keď druhé Trumpovo obvinenie ovplyvňuje Bidenove počiatočné dni v úrade, keď sa snažil zabezpečiť menovanie výkonných orgánov v Senáte a manipulovať s legislatívnymi prioritami, ako je ďalší balíček na zmiernenie korónových vírusov. Medzitým asistenti prichádzajúceho prezidenta Pelosiho a ďalších v zákulisí bránia obvineniu Kongresu v prvých dňoch jeho funkčného obdobia.

Domáci demokrati, v Pelosi sa konal v sobotu večer Demokrati na čele s demokratmi uviedli, že tento týždeň diskutoval so svojím vedúcim tímom o možnosti odvolať Trumpa a potom čakať na Bidena, ktorý pošle obžalobu do Senátu, aby proces odložil na niekoľko dní pred jeho prezidentovaním.

Vodca väčšiny Senátu Mitch McConnell vo svojej predchádzajúcej poznámke jasne uviedol, že Senát sa nevráti na schôdzu pred 19. januárom, a to ani v prípade, že sa snemovňa v najbližších dňoch usiluje o obvinenie Trumpa. Týmto sa začne súdny proces 20. januára, teda v deň Pittonovej inaugurácie.

Ako bolo zrejmé počas prvej Trumpovej obžaloby, Senát nemohol dokončiť nijaké iné kroky ako vyšetrovanie.

READ  Koronavírus: Zoznam menej rizikových krajín sa rozšíri od októbra

Obvinením a odvolaním Trumpa, dokonca aj v poslednej fáze jeho funkčného obdobia, mohol Senát hlasovať o jeho opätovnom vylúčení z funkcie federálneho úradu, a to mimoriadnym krokom proti bývalému prezidentovi.

Bidenovi asistenti pracujú na tom, aby náboj nerozptyľoval

Kedy Biden CNN, ktorá opakovane uviedla, že je na Kongrese, aby schválil Trumpovu úlohu pri podnecovaní násilného útoku na Kapitol, si je vedomý, že jeho poradcovia aktívne pracujú v zákulisí demokratického vedenia. Naruší to jeho novú správu.

Čakanie na zasielanie článkov do Senátu je jednou z myšlienok, o ktorej diskutujú prezidentom zvolení poradcovia, poradcovia však tvrdia, že tento víkend sa diskutuje o ďalších myšlienkach, ktoré by mohli získať podporu oboch strán, vrátane kontroly Trumpa. Než obvinenie.

Bez toho, aby sme niečo podnikli, sa nediskutovalo o tom, že by sa umožnilo uplynutie posledných dní Trumpovho prezidentstva bez trestu od Kongresu.

„Vlak odišiel zo stanice kvôli poplatku,“ uviedol pre CNN úradník v blízkosti Bidenu. „Pokusy zabrániť tomu nielen zlyhajú, ale povedú Pitani na nesprávnu cestu s progresívcami strany a väčšinou demokratov.“

Cez víkend prebehli rozhovory medzi Bidenom a Pelosim a niekoľkými ich príslušnými poradcami.

Asistenti tvrdia, že Biden má tento týždeň zverejniť ďalšie podrobnosti svojho balíka opatrení na uľahčenie ekonomickej krízy vo Wilmingtone v Delaware, kde požiada Kongres o urýchlenie prijatia zákona, ktorý je jedným z prvých aktov jeho prezidentovania.

„Tento návrh zákona by sa nemal odkladať, nemal by sa odkladať kvôli obžalobe Senátu,“ uviedol úradník blízky Fidenovi.

Podporuje prúd republikánov s cieľom zosadiť Trumpa

Mnoho republikánov z Kongresu už spolu s demokratmi chce, aby Trump odstúpil, ale nie všetci súhlasia s tým, že obvinenie je správna cesta.

Sen. Pat Doomi Tapper v nedeľu uviedol, že si myslí, že by Trump mal rezignovať. Pensylvánsky republikán – druhý republikánsky americký senátor, ktorý vyzval na Trumpovu rezignáciu – uviedol, že Trump sa predtým domnieval, že „spáchal nevinné trestné činy“, avšak na konci svojho funkčného obdobia sa nezaviazal k jeho odstráneniu.
Aljaška GOP Sen. Lisa Murkowski Trumpova kotva v piatok pre Daily News uviedla, že chce odstúpiť z postu prezidenta a povedala: „Chcem ho zbaviť. Urobil dosť škody.“

Zástupca Illinois Adam Kinsinger medzitým schválil implementáciu 25. dodatku, ktorý prinúti Trumpa odstúpiť.

READ  KĽDR prerušila vzťahy s Malajziou za účelom vydania občana - latinskej Brenza

Príbeh bol v nedeľu aktualizovaný o ďalšie podrobnosti.

K správe prispeli Bill Mattingly, Manu Raju, Kate Sullivan a Nicky Robertson.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close