najnovšie správy

Tsunami po silnom zemetrasení v Mexiku

USA vydali varovanie pred cunami, ktorá by mohla zasiahnuť tichomorské pobrežie z Mexika do Južnej Ameriky po silnom zemetrasení, ktoré zasiahlo južné Mexiko v utorok. Agentúra AFP to zdieľa.

Podľa AP mexický prezident Andrés Manuel López Obrador oznámil, že pri páde budovy v meste Huatulco neďaleko epicentra bola zabitá jedna osoba a druhá zranená. Celkovo bolo doteraz hlásené menej závažné poškodenie ako rozbité okná a zrútené steny.

Po hlavnom zemetrasení, ktorého veľkosť USGS bola aktualizovaná na 7,4, nasledovalo asi 140 otrasov.

Americké tichomorské výstražné stredisko pre cunami (PTWC) oznámilo, že nebezpečné vlny až do výšky troch metrov by mohli zasiahnuť pobrežie menej ako 1 000 kilometrov od epicentra zemetrasenia v južnom štáte Oaxaca. Mexiko. Varovanie bolo platné od 16:16 SEČ.

Možné vrcholové vlny sa očakávajú pozdĺž pobrežia južného Mexika v blízkosti miesta, kde najťažšie zasiahlo zemetrasenie. Vlny až do výšky jedného metra mohli zasiahnuť aj pobrežie Ekvádoru a vlny o pol metra kratšie zasiahnuť krajiny Strednej Ameriky, ako aj Peru a Havaj.

Vlna tsunami by mohla mať niekoľko vĺn, ktoré by sa mohli vyskytnúť za hodinu. „Prvá vlna nemusí byť vôbec vôbec najväčšia,“ varovalo stredisko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close