Svet

Tu je to, čo India dosiahla na medzinárodnej úrovni v roku 2022

Sme v poslednej fáze roku 2022 a čoskoro sa skončí. Keď sa pozrieme späť na tento rok, videli sme veľa úspechov. Či už v oblasti vedy, techniky alebo ekonomiky. Nielen to, India bola svedkom aj niekoľkých významných medzinárodných udalostí.

Pozrite si teda medzinárodné míľniky Indie v roku 2022 tu.

India preberá predsedníctvo G20

India sa oficiálne ujala predsedníctva G20 1. decembraSt Po tom, čo ho Indonézia odovzdala Indii na konci summitu G20, ktorý sa konal v Indonézii. India bude predsedať 200 stretnutiam ročne, na ktorých sa bude diskutovať o globálnej ekonomike a svetovom rozvoji.

India oficiálne preberá predsedníctvo G20

Stať sa piatou najväčšou ekonomikou na svete

V septembri India predbehla Britániu a stala sa piatou najväčšou ekonomikou sveta. Teraz sú Amerika, Čína, Japonsko a Nemecko pred Indiou, pretože sú väčšou ekonomikou ako India. Pred desiatimi rokmi bola India na jedenástom mieste a za desať rokov sa posunula o šesť miest vyššie a stala sa piatou najväčšou ekonomikou sveta.


čítaj viac: Čo hovoria Indovia na to, že India predbehla anglickú ekonomiku a stala sa 5. na svete?


India vyváža vakcíny proti Covidu

Pre Indiu je hrdým momentom, že India nielenže dostatočne zaočkovala svojich indických občanov, ale dokázala aj exportovať vakcíny do iných krajín v boji proti Covid-19. Vakcína vyrobená v Indii, GoviShield, vyrobená Indickým sérovým inštitútom, je najvyhľadávanejšou indickou vakcínou proti Covidu. Na druhej strane bol Covovax od SII na druhom mieste.

India vyváža vakcíny proti Covidu

indické predsedníctvo BR OSN

India sa 1. augusta ujala predsedníctva Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národovSt. Krajina plánuje usporiadať významné podujatia v troch kľúčových oblastiach: námorná bezpečnosť, udržanie mieru a boj proti terorizmu. Stalo sa tak v tom istom mesiaci, keď India oslavovala 75. výročie svojho vznikuTh Deň nezávislosti. India bola predtým od roku 2021 nestálym členom Bezpečnostnej rady.

READ  Covid-19: Čína sa vysmieva FBI, že únik z laboratória vo Wu-chane by mohol spôsobiť pandémiu

Tawangský konflikt

Čínski vojaci sa pokúsili zatlačiť indických vojakov pozdĺž línie skutočnej kontroly (LAC) v oblasti Tawang v Arunáčalpradéši. S odhodlaním a odvahou India prekonala čínskych vojakov počas šarvátky a zahnala ich späť na ich pozície.

Dokonca aj po tom, čo bola India v posledných dvoch rokoch v karanténe, dokázala zaujať popredné miesto na medzinárodnej úrovni. Dalo to posolstvo, že India už nie je mäkkou veľmocou a ľudia vedia zaujať stanovisko.


Obrazové pomôcky: Google obrázky

Špeciálne navrhnuté Chaudhamini Sethom

dôkazy: Tlačiť, Časy Indie, Obchodná daň

Nájdite blogera: Balák Dogra

Tento príspevok je označený pod: India, Medzinárodné vzťahy, Predsedníctvo G20, BR OSN, Bezpečnostná rada OSN, Predsedníctvo BR OSN, Konflikt Tawang, Covid-19, Vakcíny proti Covidu

Zrieknutie sa zodpovednosti: Nemáme žiadne práva ani autorské práva na akékoľvek použité obrázky, tieto sú prevzaté od spoločnosti Google. V prípade kreditov alebo odstránenia nám vlastník môže poslať e-mail.


Ďalšie návrhy:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close