Ekonomika

Tu je to, čo je nakupovanie víz a prečo by ste sa tomu mali vyhnúť

Keďže cestovný ruch sa po spomalení spôsobenom pandémiou koronavírusu vracia do normálu, ľudia sa v plnom prúde pripravujú na letné cestovanie.

Cestovatelia do Európy opäť čelia ťažkostiam pri získavaní vízových intervalov a meškaniam víz ako v predchádzajúcich rokoch. Ako uvádza Economic Times, v prípadoch týkajúcich sa prerušenia víz a oneskorenia víz mnohí turisti uprednostňujú žiadosť o schengenské vízum z krajiny, kde je rýchlejšie alebo jednoduchšie získať ho v porovnaní s inými krajinami.

S obmedzenými termínmi sú turisti žiadajúci o schengenské víza často v pokušení požiadať o krajiny, kde sú termíny dostupné.

Podľa estónskeho veľvyslanectva v Indii je „nákupovanie víz praxou žiadania o vízum z krajiny, ktorá je v porovnaní s ostatnými dostupná rýchlo alebo ľahko“.

Veľvyslanectvo vysvetľuje: „Ak plánujete navštíviť dve alebo viac krajín v rovnakých dňoch (hovoríme o niekoľkých dňoch od seba), potom by ste mali najskôr požiadať o vízum z krajiny, do ktorej idete. Vaša hlavná destinácia. Mnoho ľudí však nedodržiava schengenské vízové ​​pravidlá. Majú tendenciu žiadať o víza na veľvyslanectvách, čo je jednoduchšie alebo rýchlejšie. Potom musia toto vízum použiť na dlhší pobyt v iných krajinách.“

Pozor, ambasády veľmi dôkladne kontrolujú cestovné plány, dodal veľvyslanectvo.

Uviedla tiež, že „cestovanie po inom itinerári by mohlo mať vážne následky, počnúc zamietnutím víz, ako napríklad vyhodenie z lietadla alebo odvrátenie od hraníc Európskej únie (EÚ).

Citujem hovorcu spoločnosti VFS Global, ET Správa dodala, že je vhodné vyhnúť sa vízovým nákupom, ktoré sa bohužiaľ medzi cestujúcimi do Európy stali trendom, čo môže viesť k zamietnutiu víz z dôvodu nesprávnej dokumentácie.

Schengenský priestor tvorí 27 krajín – Rakúsko, Belgicko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Poľsko, Portugalsko Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

READ  Poľsko a Maďarsko vzdorujú Bruselu zastavením dovozu obilia na Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close