Hlavné správy

Tu je to, čo robia dvaja hokejisti z Tri-City v Európe

Adam Rockwood hral v niekoľkých menších profesionálnych ligách v Severnej Amerike, kým minulý rok odišiel do Európy

Európske dobrodružstvá Adama Rockwooda v Coquitlame pristáli na Slovensku.

Rockwood, ktorý hviezdil v Coquitlam Express pred prestupom na University of Wisconsin a neskôr na University of Northern Michigan, zaznamenal päť gólov a 14 asistencií pre HK Nitra v slovenskej Depos Extralogia.

Rockwood podpísal zmluvu s KH Nitra po sezóne v Škandinávii, kde odohral 24 zápasov s MODO v druhej švédskej lige a deväť zápasov s Ilves vo fínskej najvyššej lige.

„Je to kreatívny hráč,“ uviedol riaditeľ HK Nitra Miroslav Kováčik vo vyhlásení na tímovom webe. „Dúfame, že naše prostredie mu bude naklonené a bude z neho mať úžitok čo najviac vojakov v našej krajine pred ním.“

Rockwood je jedným z iba dvoch Kanaďanov, ktorí hrajú za HK Nitra. Ďalším bol Goldman Matt O’Connor, absolvent Bostonskej univerzity, ktorý hral v zápase za senátorov NHL z Ottawy, keď porazil niekoľko tímov v Minor Pro American Hockey League a ECHL, kým sa nasledujúci rok presťahoval na Slovensko a v roku 2019 sa presťahoval do Dánska.

H.K. Nitra sa nachádza v meste Nitra na úpätí hory Sophor na západnom Slovensku. Je to piate najväčšie mesto v krajine s počtom obyvateľov viac ako 78 000.

Tím hrá v 3600-miestnej Nitra Arene, hoci Covit-19 musel v tejto sezóne odohrať niekoľko zápasov bez fanúšikov z dôvodu zdravotných obmedzení.

HK Nitra prvýkrát vznikol v roku 1926 pod iným názvom. Od roku 2003 je súčasťou špičkovej ekológie a v rokoch 2015-16 získal prvé ligové prvenstvo. Tento tím je momentálne štvrtý v tabuľke.

Medzitým Mark Ledlin z Port Moody má na konte 11 gólov a 14 asistencií za Rostock Branhaus, ktorý hrá v nemeckej tretej lige Pro League.

READ  Dylan Larkin bol vymenovaný za 37. kapitána v histórii Red Wings WJMN

Ledlin, ktorý hral 13 sezón v profesionálnom hokeji v Nemecku, tam strávil sedem sezón od získania 10 bodov v 28 zápasoch za Abbotsford Pilots Pacifickej juniorskej hokejovej ligy v rokoch 2014-15.

Vo svojej juniorskej kariére pokračoval v Esparen Juniors v Berlíne ďalšie dve sezóny a potom vstúpil do profi tímov s Hannover Indians v nemeckej 3 League. Svoje korčule nosil pre EC Kassel Huskies, Herner EV 2007, Bietigheim Steelers a ECDC Memmigen.

Ale Letlin, ktorý navštevoval Dr. Charles Best Secondary, hral menší hokej v Cockwitlam a Burnaby Winter Club, ktorý sa preslávil účinkovaním v nemeckej verzii speváckej reality show. Hlas, Zapôsobil na porotcov natoľko, že dostal druhú šancu na scéne comebacku show.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close