športové

Túžba tímu po úspechu ide ďalej

dnes 00:00
|

Jeho kolegovia sa postupne rozlúčia s profesionálnym hokejom, začal trénovať na 22. sezónu medzi seniormi.

Obranca Tomáš Starosta pred týždňom oslávil svoje 39. narodeniny a ešte nie je na dôchodku. Najmenej budúci rok bude naďalej pracovať v Dukle Trenčín. Napriek nadchádzajúcim rokom nemá problém s motiváciou a chce nasledovať ďalší tím v rodičovskom klube.

Obranca Tomáš Starosta zablahoželal Milanovi Bartovičovi k úspešnej kariére, nekončí sa

Minulý týždeň boli obyvatelia Trenčína jedinými extraligovými hráčmi, ktorí spolu začali pripravovať novú sezónu na leto. O stav sa však postarali aj počas dvojmesačnej prestávky od predčasného ukončenia súťaže.

„Fitness tréner pre nás naplánoval plány, ktoré sme urobili doma. Sme však radi, že sme sa mohli stretnúť. Momentálne sme v najhoršej časti prípravy, ale na druhej strane sme boli radi, že po dlhom čase, keď sme boli doma doma, sme boli opäť spolu. ““ deklaroval Tomáš Starosta.

Hráči tímu Dukla mali na výber. Niektorí privítali spoločný tréning s tímom, individuálny tréning si vybrali skúsení hokejisti ako Jozef Sládok alebo Rastislav Špirko. „Môžeš sa trénovať na telocvični, ale spoločný tréning má svoje kúzlo. Najmä vtedy, keď sú na programe kolektívne hry ako futbal. Preto sa cítim v pohode s tímom „Mám však aj svoje zvyčajné podnikanie, ktoré robím sám,“ odhalil Tomáš Starosta.

Fotogaléria

Tomáš Starosta

Zdroj: SITA

POKYN V PRÍPADE NEPLATENIA

Podľa súčasných informácií by sa mala nasledujúca sezóna najvyššej národnej súťaže začať v prvej polovici októbra. Presný počet účastníkov však ešte nie je známy a nebude sa hrať s divákmi ani pred prázdnymi tribúnami.

“Práve sme na to upozornili. Všetci hráči a kluby dúfajú, že sa to začne v októbri a musíme byť na tento deň pripravení. Musíme byť pripravení, aj keď situácia je stále pochybná a začiatok ligy.” Môžem však odložiť motiváciu. Zvyčajne trénujem v lete. Je to mačka, ale spoliehame sa na túto najdôležitejšiu časť školenia rok. ““ pokračoval vo víťazovi Gagarin Cupu so Salavatom Yulaevom Ufa.

Tomáš Starosta je v súčasnosti najstarším mužom menoslovia hráčov pripravujúcich sa pod hlavičkou Dukly Trenčín. Nový 39-ročný quarterback má okolo seba veľké množstvo mladých mužov a rád sa s nimi delí o informácie.

„Je to ako vždy, keď sa starší hráči vracajú domov a chcú si vziať svoje skúsenosti ďalej. Pamätám si, že vedomosti starších mi boli v mladosti drahé. Myslím, že moja rada pomôže mladým hráčom a oni odovzdajte ich ostatným neskôr. Pre mladých ľudí je vždy dobré mať okolo nich skúsenejších hráčov. Čím viac je, tým lepšie pre nich. ““ myslí si majster slovenskej ligy 2003/04, ktorý by chcel prežiť majstrovské oslavy s Duklou.

„Na konci svojej kariéry som motivovaný úspechom tímu. V súčasnosti je dôležité, aby som počas letného výcviku dobre trénoval a aby som sa v sezóne vyhnul zraneniam, pretože som v posledných rokoch mal zdravotné problémy. Napríklad som bol odpojený od hry napríklad na dva mesiace a potom som to skúsil znova. Skrátená sezóna by sa mi mohla hodiť ako starší hráč, ale bude dôležité, aby sme na konci sezóny play-off nevyčerpali kľúčových hokejistov, “ V rozprave vystúpil Tomáš Starosta.

Tomáš Starosta z Trenčína (vľavo) a Filip Bajtek z Nových Zámkov.Fotogaléria

Tomáš Starosta z Trenčína (vľavo) a Filip Bajtek z Nových Zámkov.

Zdroj: TASR

OD SEZÓNY DO SEZÓNY

Tréningová chata v Trenčíne sa postupne omladzuje. Branko Radivojevič a Milan Bartovič ukončili svoju kariéru, ale ich bývalý národný tímový kolega ešte neopúšťa profesionálny ľad.

„Nemôžem povedať, kým nebudem hrať. Beriem to od sezóny k sezóne. Prvým je, či bude mať klub záujem o moje služby. Dukla to má a som šťastná. jednoročná zmluva, potom uvidíme. “

Starosta chápe rozhodnutia priateľov, ktorí ustúpili najmladším. Preto ich ani nepresvedčil, aby pokračovali. „Viem, čo to je. Nie je dôvod hovoriť o tom. Fanúšikovia a tréneri by chceli, aby pokračovali, ale je to ich rozhodnutie.“ uviedol účastník dvoch olympijských hier, ktorý mal niekoľko úspechov, najmä po boku Milana Bartoviča.

„Blahoželám mu k úspešnej kariére a budeme o tom hovoriť iba na našich ďalších stretnutiach. Milan a ja sme získali bronz na majstrovstvách sveta U18 v roku 1999. V seniorskom národnom tíme sme si užili peniaze na Majstrovstvách sveta 2012. V Dukle sme triumfovali medzi juniormi. Neskôr sa naše cesty do Trenčína oddelili, pretože Milan odišiel do zahraničia a ja som pokračoval do A a potom do Ruska. preto sme sa potom stretli hlavne v reprezentácii. ““ pripomenul starostu.

HELSINKI PENIAZE SPÔSOBENÉ DETSKÝMI ZÁLOŽKAMI

Uplynulo osem rokov od posledného úspechu v medaili pre slovenský národný senior tím minulý týždeň. Režiséri Starého Vladimíra Vůjtek získali strieborné medaily v roku 2012 v Helsinkách vo Fínsku. Fanúšikovia a samotní hráči si mohli vďaka úspešnej slovenskej kampani zapamätať vďaka vysielaniu verejnej televízie. Túto príležitosť využil aj Tomáš Starosta, ktorý bol počas turnaja súčasťou obrany slovenského tímu.

„Sledoval som zápasy a musím priznať, že stále mám zimnicu. To sú príjemné spomienky, pretože som vzal kus robota na majstrovstvá a hral som vo finále. Rusi však boli nezastaviteľní. tiež mi pripomínajú, ako sme sa dostali domov a boli vítaní fanúšikmi. Na niečo také sa bude pamätať navždy. Bolo príjemné vidieť, čo sa deje na Slovensku. ““ deklaroval Tomáš Starosta.

číslo 2

Tomáš Starosta je držiteľom titulov šampiónov. Prvý vyhral v Trenčíne, druhý v Ufe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close