Svet

Tváre z ujgurských zadržiavacích táborov v Číne

Zdroj súborov tvrdí, že boli napadnuté, stiahnuté a zašifrované niekoľkými policajnými počítačovými servermi v Sin-ťiangu, predtým, ako ich povolili poslať Dr. Adrianovi Jensovi, učencovi z nadácie pre obete komunizmu so sídlom v Spojených štátoch. Čínskej vláde za jeho vplyvný výskum Sin-ťiangu.

Doktor Jens sa o ne neskôr podelil s BBC a aj keď sa nám podarilo kontaktovať priamo zdroj, nechceli prezradiť nič o svojej identite ani polohe.

Žiadny z napadnutých dokumentov nebol starší ako koniec roka 2018, čo môže byť výsledkom príkazu na sprísnenie šifrovacích štandardov Sin-ťiangu začiatkom roka 2019. Môže obsahovať akékoľvek následné súbory mimo hackerov prístup.

Napísal Dr. Jens Hárok vzájomného hodnotenia Ukladá to do policajných spisov Sin-ťiangu pre European Union Journal of Chinese Studies Celá galéria väzňov A ďalšie dôkazy online.

„Materiál sa nemodifikuje, je zdrojový, neredukuje sa, je iný. Máme všetko, “povedal pre BBC.

„Máme dôverné dokumenty. Máme prepisy prejavov, kde lídri slobodne hovoria o tom, čo si skutočne myslia. Máme tabuľky. Máme obrázky. Je to úplne bezprecedentné a rozbíja to značku čínskej propagandy.

Policajné záznamy v Sin-ťiangu obsahujú viac dokumentov ako fotografií väzňov, ktorí odhaľujú väzenský charakter prevýchovných táborov, na ktorých Čína trvá ako na „odborných školách“.

Policajné spisy Xinjiang: V čínskom záchytnom tábore

Súbor interných policajných protokolov opisuje rutinné používanie ozbrojených dôstojníkov vo všetkých oblastiach táborov, umiestňovanie guľometov a ostreľovacích pušiek v strážnych vežiach a existenciu politiky streľby na tých, ktorí sa pokúšali o útek.

Pri presunoch medzi „študentskými“ zariadeniami alebo do nemocnice sú povinné zaviazané oči, putá a putá.

Sin-ťiang už desaťročia zažíva cyklus separatizmu, občasného násilia a sprísňovania vládnej kontroly.

V rokoch 2013 a 2014 však dva smrteľné útoky zamerané na chodcov a cestujúcich v Pekingu a juhočínskom meste Kunming, z ktorých vláda obvinila ujgurských separatistov a radikálnych islamistov, vyvolali dramatickú zmenu v politike.

Štát začal vnímať ujgurskú kultúru ako problém, za pár rokov ich budú stovky Masívne prevýchovné tábory Začali sa objavovať satelitné fotografie a Ujgurov poslali bez súdu.

Formálny väzenský systém Sin-ťiangu bol masívne rozšírený na ďalší spôsob kontroly ujgurských identít – najmä v čase rastúcej medzinárodnej kritiky nedostatku právnych postupov v táboroch.

READ  BTS x OSN, mládež dnes: SDG Moment 2021 Povolenie na preklad ich prejavu do španielčiny a kórejčinu v kórejčine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close