Hlavné správy

Tvorca hry Super Eagles Yakubu je ženatý so svojou slovenskou priateľkou

23-ročný nigérijský brankár je teraz po slávnostnom akte na Slovensku ženatý.

Na obrázku, ktorý sa objavil na stránkach sociálnych médií, sa Yakubu oženil so svojou srdcovkou na cirkevnom obrade, na ktorom sa zúčastnila hŕstka rodiny a priateľov.

Podrobnosti o jeho manželke zatiaľ nie sú známe, no chvíľu boli spolu. Nigérijský internacionál sa s ním stretol v roku 2019 po návšteve Slovenska.

Yakubu sa presťahoval na Slovensko v roku 2019 a pripojil sa k SKF Sered z Click Sports. Po odchode zo Serretu tento rok v lete je však 23-ročný hráč momentálne bez klubu. Yakubu počas svojho pôsobenia v klube odohral za Serreta celkovo 37 zápasov.

Bývalý brankár Flying Eagles odohral v lige 25 zápasov a 40-krát inkasoval. V pohárových súťažiach hral ďalších deväťkrát, inkasoval deväť gólov a udržal si tri čisté kontá.

Yakubu má tiež medzinárodné skúsenosti s hraním za tím Nigérie do 20 rokov. Svoje prvé povolanie do Super Eagles si vyslúžil v roku 2020, ale nehral v prípravných zápasoch proti Tunisku a Alžírsku.

Bývalá hviezda Flying Eagles dúfa, že si toto leto nájde nový klub. Uvidí sa však, či zostane na Slovensku, alebo sa presunie do klubu vo východnej Európe.

Nigérijský mladík dúfa, že vyzve Maduku Okoyeho a Francisa Usoho na prvé miesto v Super Eagles.

READ  Kancelárie Klingerky kúpil Erste Fund

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close