Svet

Typhoon In-Fa sa blíži k východnej Ázii. Prinesie povodne a búrky

  • Nebezpečný, neustále sa zväčšujúci hurikán In-Fa rastie na Taiwane a vo východnej Číne
  • V rámci toho sa predpovedajú silné zrážky 500 – 900 mm, ktoré pri povodniach a veterných smrštiach vystúpia až na 200 km.
  • Šanghaj je spod búrky vážne ohrozený
  • Viac podobných príbehov nájdete na domovskej stránke Onet.pl

Ráno hurikán druhej triedy tajfún poľského času. V súčasnosti fúka vietor rýchlosťou 140 km za hodinu a 195 km za hodinu. Tlak v oku hurikánu klesol na 965 koní. V tejto dobe je na východ od Taiwanu a pohybuje sa na západ, ale s rastúcou odchýlkou ​​na severozápade.

Foto: CNN

Poloha a predpoveď trasy pre tajfún in-fa

To sa pravdepodobne dočasne zosilní v prípade hurikánov typu III. Našťastie sa očakáva, že jeho oko stratí Taiwan. Keď sa In-Fa sekundárne dostane do východnej Číny, teda do provincie Zhejiang, pozemný štrajk sa uskutoční až o víkendu.

Hurikán prinesie mohutný dážď a búrky

Na svojej ceste sa predpovedajú silné dažde a búrky. V súčasnosti prebieha osobitná mobilizácia na Taiwane. Aj keď oko stvorenia pretne krajinu, budú tu veterné smršte. Najzraniteľnejší je sever krajiny vrátane hlavného mesta Tchaj-pej. Plyny Vietor 100 – 110 km za hodinu s búrkou.

Zvyšok textu pod videom.

Silný dážď je však veľmi nebezpečný. V priemere tam spadne 150 až 300 mm vody, miestami však nemožno vylúčiť množstvá nad 500 mm. V dolných častiach našej krajiny rok čo rok klesá. Takéto sumy ohrozujú nebezpečné prívalové povodne.

Po Taiwane sa hurikán presunie na západ a severozápad a zasiahne priamo Čína. Na plážach sa očakáva katastrofická búrka a silný vietor s hurikánmi rýchlosťou 170 – 200 km / h!

Foto: kachelmannwetter.de

Hurikán zasiahne Čínu silným vetrom

Okrem toho viac dažďov. Rovnako ako Taiwan bude mať v pondelok výška bodu 500 mm a vyššia, čo by mohlo viesť k ďalším záplavám.

Šanghaj je vážne ohrozený

Očakáva sa, že hurikán postihne 26 miliónov ľudí v Šanghaji. Predpovedá sa tam víchrica 125 km za hodinu. A úhrn zrážok 250 mm.

Foto: CNN

Hurikán zasiahne východnú Čínu cez víkend

Po dopade na zem začne hurikán rýchlo slabnúť. Silný dážď bude na východe Číny pokračovať až do budúceho štvrtka Dážď. Ich celkový objem je sem-tam asi 900 mm. Povodne po takých silných dažďoch môžu byť katastrofické.

Foto: kachelmannwetter.de

900 mm dažďa v Číne!

Sme radi, že ste s nami. Prihláste sa na odber bulletinu Onet a získajte od nás najcennejší obsah.

Zdroj: Onet / CNN / kachelmannwetter.de / NOAA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close