Typy extraligy: Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4: 2

včera 19:55
|

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4: 2.

Duel Michalovce – Lipt. Mikuláša ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Tipos Extraliga – 9. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4: 2 (1: 0, 1: 1, 2: 1)

Ciele: 4. Takáč, 21. Galamboš (McCormack, Korhonen), 46. Hickmott (Southorn, Lalancette), 60. T. Török (Regenda) – 25. Okuliar (Petran), 48. Štrauch

Rozhodovali: M. Novák, Štefík – Bogdaň, Kacej, vylúčení 5: 4 na 2 min, presilovky: 2: 0, oslabenia: 0: 0, beu diváci

V prvej tretine to nebol veľmi pôvabný hokej. Spočiatku sa hra pomaly prelievala. Vo štvrtej minúte zachytil prihrávku Petrán Samuel Takáč, ktorý nedal brankárovi Krasanovskému šancu. Hostia sa dokázali vyrovnať pri vylúčení Regenda, Michalovčania však oslabenie v pohode ustáli. V druhej polovici prvej časti dokázali svoj náskok zvýšiť, ale nepretržitým tlakom nezískali prakticky nič.

Druhú tretinu začali Michalovčania presilovou hrou pre príliš veľa hostí na ľade a využili ju už po niekoľkých sekundách, keď od modrej napriahol McCormack a Galamboš tečoval puk pre bezmocného Krasanovského. V 24. min mohli ísť domáci dokonca do trojgólového vedenia, ale zle hrali presilovú hru a dokonca ju inkasovali, keď ju minul Okuliar.

V tretej tretine pokračoval hokej, v ktorom dominovali domáci, ale tí sa v závere trápili. Najskôr opäť nevyužili presilovú hru po vylúčení Hamráčka, ale následný faul fauloval Hickmotta. Dukla sa s tým však nedokázal spojiť, keďže jeho spoluhráči dúfali, a lopta skončila. V posledných siedmich minútach hostia nevyužili príležitosť na vyrovnanie dvoma presilovkami, ktoré si pripísali v poslednej minúte, keď sa do prázdnej brány natlačil Torok.

READ  Motherwellove vyčíňanie brzdí škótsky futbal

Hlasy:

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema: „Musím svojho súpera pochváliť. Hrali sme proti dobre organizovanému tímu. Mali sme prevahu, ale dávali sme góly. Naše víťazstvo sa rodilo ťažko, presilová hra nám pomohla. Nakoniec sme si to komplikovali. S hlúpymi faulami.“ , ponúkli sme im možnosť získať body, ale nakoniec sme to vyrovnali.

Pavol Paukovček, asistent trénera MHK 32: „Hrali sme proti veľmi silnému súperovi. Naša hra mala hlavu a pätu. Počas celého duelu sme siahali po bodoch, bohužiaľ, doplatili sme na to, že sme v závere nevyužili dve presilové hry a tiež na brutto.“ individuálne chyby. ““