Typy extraligy: DVTK Miškovec – Dukla Trenčín 2: 3

včera 20:42
|

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovej dohrávke 1. kola extraligy Tiposu na ľade Miškovca 3: 2. Domáci futbalisti sa v 51. min ujali vedenia 0 – 2 s povolením prieniku Mareka Valacha, ktorý skóroval ohromujúci volej po centri z pravého krídla. Miskovec v tejto sezóne ešte nevyhral.

Duel DVTK – Trenčín ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

DVTK Jegesmedvek Miskovec – HK Dukla Trenčín 2: 3 (0: 0, 2: 2, 0: 1)

Ciele: 27. Flick (Osterberg), 40. Wolff (Egle, Vas) – 22. Hecl (Jaborník), 24. Kukuča (Hecl, Paukovček), 51. Valach.

Rozhodoval: Stano, Müllner – Ordzovenský, Janiga, presilovky: 1: 0, oslabenia: 0: 1, 690 divákov

Zhromaždenia:

Miskovec: Rýn – Wehrs, Szirecti, Wolff, Vojtkó, Steam, Chest – Egle, Vas Rokaly, – Flick, Osterberg, Lövei – Ritó, Miskolczi, Csányi – Farkas, Révész

Trenčín: Valent – Mesikämmen, starosta, Jaborník, Ackered, Bokroš, Sládok, Rajnoha – Väyrynen, Kettunen, Bezúch – Sádecký, Paukovček, Hecl – Kukuča, Valach, Hlinka – Krajč, Švec, Ferényi – Ďurina

Domáci si v úvode duelu vypracovali prvú šancu, ale Valent po snahe Osterberga šťastne neinkasoval. Hostia skórovali Heclu, ale Rajna nezaváhal, na druhej strane neuspel Csányy. Dukla dostala príležitosť na otvorenie skóre v 8. min., Keď cestoval na trestnú lavicu za Miskolc, tá však v presilovej hre nič neukázala. Na konci prvej časti hry mal veľkú výhodu aj maďarský tím, ktorý ju však nevyužil.

Trenčania vstúpili do druhej tretiny najlepšie, ako vedeli. Už po 94 sekundách si našiel miesto pre Hecla a prekonal Rajnu – 1: 0. Domáci sa ani nestihli spamätať a opäť inkasovali. Tentokrát asistoval Hecl a Kukuč pridal druhý zásah Dukly. Miškovec sa ale nevzdával. V 26. min putoval na trestnú lavicu Bokroš a domácim stačila necelú minútu a pol na to, aby využili presilovú hru. Prevládal dôrazný Flick. Keď sa zdalo, že si hostia v druhej tretine strážia vedenie, nečakane zasiahol Miškovec. Po pôsobivej kombinácii vyrovnal tridsať sekúnd pred Wolffovým klaksónom.

READ  Slovensko 0:2 Rakúsko: Christoph Baumgartner strelil hosťom najrýchlejší medzinárodný gól v histórii

Na začiatku tretej tretiny dostali hostia ďalšiu presilovú hru, ale len s ťažkosťami sa dostali do záverečnej fázy a nakoniec domáci bez väčších ťažkostí odolali. V 49. min sa karta obrátila a Miškovec hral vo veľkej výhode. Vôbec však nevyužil svoju moc. Naopak, dopadlo to najhoršie, ako mohlo. Valach vypichol puk do modra, rútil sa sám na Rajnu a napriek faulu blafákom skóroval. V závere zápasu sa snažil vyrovnať Miškovec, ale Trenčín to zastavil a zobral všetky tri body.