Typy extraligy: HK Poprad – HC Slovan Bratislava 4: 1

dnes 20:40
|

Hokejisti HK Poprad sú novými lídrami najvyššej slovenskej súťaže. V nedeľňajšom stretnutí 13. kola Tipos extraligy doma zdolali Slovan Bratislava 4: 1 a po tretej výhre v rade sa poskočili na čelo tabuľky.

Duel Poprad – Slovan Bratislava ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Extra typy – 13. farba:

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 4: 1 (2: 1, 1: 0, 1: 0)

Ciele: 2. Handlovský (Brejčák, Dalhuisen), 13. Skokan (Ulrych), 34. Handlovský (Vandas), 58. Haščák – 20. Ranford (Kytnár, Studenič).

Rozhodovali: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský, vylúčení: 3: 1 na 2 min, navyše Ališauskas (Slovan) 10 min za narazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0: 0, bez divákov.

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik

Slovan: Durný – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O’Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek

Popradčania úvod proti Slovanu zopakovali ako vystrihnutý z predchádzajúcich domácich stretnutí, keď sa rýchlo ujali vedenia. Už v 2. min si strelu Brejčáka od modrej tesne pred hosťujúcimi hráčmi tešil Handlovský a Durný po prvýkrát lovil puk zo siete. Domáci pokračovali v útoku a po takmer identickej akcii sa dočkali v 13. min. Ulrych poslal puk na bránu a jemným tečom jeho smer zmenil Skokan – 2: 0. Keď sa zdalo, že „kamzíci“ si do šatní vezmú dvojgólový náskok, zasiahol aj Slovan. Handlovský bol „zbúraný“ vlastnou tretinou súpera a hostia predviedli fascinujúcu útočnú akciu. Na jeho konci bol legionár Ranford a hosťujúci tím sa vrátil do hry.

V druhej tretine hostia dominovali nad hosťami, ale svoje gólové príležitosti zahodili po jednom. Proti bol najmä brankár Vošvrdu, ktorý chytil vynikajúci úlovok. V 28. min vnikol do úniku popradský obranca Hudec, ale jeho zakončenie iba opečiatkovalo konštrukciu Durného brány. Hneď na opačnej strane sa ocitol pred domácou bránou Kytnár. Jeho blafák skončil v lapačke Vošvrda. V ďalšom priebehu hostia stupňovali tlak, v útoku sa vyznamenal Studenič. Studená sprcha pre Slovan prišla v 34. min. Domáci z celej sily držali útočné pásmo, k odrazenému puku sa dostal Handlovský, ktorý ho vystrelil na bránu a po sérii odrazov skončil v sieti – 3: 1.

Tretie dejstvo neprinieslo na ľade veľa vzrušenia. Poprad umnou hrou nepustil hostí do drvivého tlaku. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času siahol Slovan na hru bez brankára. Po krátkom čase to využil Marcel Haščák, ktorý zo stredu klziska poslal puk na opustenú bránu Slovana – 4: 1. Domáci v najvyššej súťaži zdolali Slovan piatykrát za sebou.

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: „Pomohli nám dva góly po bodkovaných strelách. Morálna sila všetkých hráčov hrala v náš prospech. Veľmi chceli vyhrať, boli obetaví, pracovití a hravo. Slovan má svoju kvalitu, mali sme rešpekt pre neho. Máme hráčov, ktorí môžu strieľať góly. Vyhrali sme zaslúžene. “

Roman Stantien, tréner Slovana: „Domáci sa ujali vedenia po dvoch nahodených pukoch a my sme potom zvýšili aktivitu, strelili sme kontaktný gól na 2: 1. Do druhej tretiny sme išli s tým, že ideme vyrovnať a niečo so zápasom urobiť. My mali niekoľko šancí, ktoré sme mali, Žiaľ, nepremenili sa. Druhá tretina rozhodla o zápase. Domáci už hrali zozadu, zodpovedne a kontrolovali to. „