Typy extraligy: HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 10: 3

dnes 20:25
|

Hokejisti HKM Zvolen deklasovali v utorňajšej dohrávke 3. kola extraligy Tipos MHK 32 Liptovský Mikuláš 10: 3. Zvolenčania sa v tabuľke posunuli zo šiesteho na piate miesto, Liptovčania sú beznádejne poslední a stále majú na svojom konte mínus dva body.

Hráč HK Dukla Michalovce Sämeli Ventelä.

Prečítajte si tiež

Dukla Michalovce tesne zvíťazila nad hráčmi Trenčína

Tipos extraliga – 3. kolo – povrch:

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 10: 3 (4: 1, 4: 1, 2: 1)

Ciele: 2. McPherson (Zuzin, Hatala), 5. Mikush (Betker, Helewka), 12. Mikúš (R. Bondra), 15. Nuutinen (McPherson, Melancon), 23. Nuutinen (Mikúš, Melancon), 29. R. Bondra (Nuutinen, McPherson), 37. Puliš (Hatala, R. Bondra), 38. Melancon (Nuutinen), 47. Nuutinen (McPherson, Ivan), 47. Hraško (Kubka) – 15. Štrauch (Ru. Huna, Rusina) , 26. S. Droppa (Haluška, Kalousek), 60. Pavúk (Ru. Huna, Štrauch)

Rozhodovali: Adamec, Žák – D. Konc ml., Valo, vylúčení: 5: 8 na 2 min., Navyše: Kelemen (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 5: 0, oslabenia: 0: 1 , zmeny: Kozel za Krasanovského od 5. do 40. minúty (L. Mikuláš), bez divákov

Správy:

HKM Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Melisko – Kelemen, Helewka, Stupka – Pulis, Mikuš, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Tibenský, Jedlička, Marcinek

Liptovský Mikuláš: Krasanovský (5. Kozel) – Kurali, Rusina, Pavúk, Petran, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Lištiak, Hamráček – Raw, Uhrík, Králik – Kalousek, Matoušek, Haluška

Naposledy hrali Zvolenčania minulý týždeň v stredu s Liptovským Mikulášom, takže boli oddýchnutí a tentoraz mali s týmto súperom jednoznačne navrch v treťom kole. Predviedli dobrý vstup do zápasu, za 92 sekúnd sa tlačil dopredu McPherson a pred brankárom Krasanovským nezaváhal. Mikúš zvýšil na 2: 0, presadil sa v piatej minúte tvrdou strelou z vrcholu kruhu. Liptovčania nahradili brankárov medzi žrďami mladého Kozla a prešli na vyššie zákruty. Štrauch z medzikružia, Rudlof Huna v presilovej hre a šance nevyužil ani aktívny Haluška. Až po jeho príležitosti nasledoval zvolenský protiútok, na konci ktorého sa Mikúš opäť pretlačil cez Kozla – 3: 0. Ďalšie góly padli v pätnástej minúte. Najprv v oslabení unikol hosťujúci Štrauch a pokoril Rahma – 3: 1, ale o niekoľko sekúnd početnú výhodu využili domáci, keď Nuutinen z pravého kruhu smeroval presne k najbližšej žrdi – 4 : 1. Táto situácia sa nezmenila, pretože niekoľko sekúnd pred prestávkou Helewka nevyužil tutovku, puk zrazil pred čiarou pred obrancom MHK 32 Kurali.

READ  Sligo Rovers vs Bala Town: Všetko, čo potrebujete vedieť

V prostrednom dejstve najskôr využili hokejisti presilovú hru dvoch hráčov pod Pustým hradom, z ľavého kruhu sa presadil rovnakou strelou k tyči Nuutinen – 5: 1. Mikuláš však odpovedal Droppom, pálil z modrá čiara a tečovaný puk skončil za Rahmom. Stav 5: 2 dlho nevydržal, pretože pre domácich vyšli početné výhody, čo potvrdil aj Bondrovým zásahom po strele Nuutinena. Následne na opačnej strane opečiatkoval šachtu Štrauch, ale neskôr v piatich proti piatim sa po dorážke Hatalu podarilo dorážať aj Pulišovi. V 38. min dobre zasiahol v presilovej hre aj Melancon a zvýšil na priepastných 8: 2.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, Zvolenčania boli plní aktivity, Krasanovský sa vrátil do liptáckej bránky a v 47. min dvakrát inkasoval. Najskôr po strele McPhersona vyrazil puk betónom, ale tesne pred hokejkou Nuutinena a bolo 9: 2. 0 O 28 sekúnd ho dobyl tvrdou strelou z medzikružia Hraško a skóre 10: 2 na tabuli. Tím trénera Jančušku vyzrel na uterák, po inkasovanej desiatke sa pokúsil vstať a po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Spider, sa mu podarilo zaknihovať tretí gól.

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, zvolený tréner: „Teší ma vysoký počet strelených gólov na našej strane, aj keď sa vyskytli nejaké chyby, ale výsledok je zaslúžený. Víťazstvo si vážim. Bolo zrejmé, že Mikuláš má za sebou tretí zápas za päť dní, ovplyvnilo to ich hru,“ ale bol som z väčšej časti spokojný s výkonom mojich zverencov. Nebolo rozhodujúce, ktorých päť zvíťazilo. Dnes to bola kolektívna práca. “

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Som sklamaný. Zápas nám vôbec nevyšiel. Čo sa týka korčuľovania, pohybu, bolo to slabé. Hrali sme osobné súboje, ktorých výsledkom boli naše fauly. Po nich sme dostali veľa gólov. Výsledok je ako to je. Mali sme však nabitý program, neustále hráme zápasy vonku a bolo to v tomto zápase cítiť. Chalani boli unavení, čo malo za následok aj náš zlý výkon. “

READ  Oettinger v špičkovom stave pre hviezdy, vďaka unikátnej regulácii

Mikko Nuutinen, zvolený útočník: „Je to pre nás veľmi pekné víťazstvo. Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme dali chutné góly. Môj hetrik chutí vynikajúco, ale hlavné je, že sme vyhrali. Neviem, aké drahé ešte to bude, ale určite za niečo zaplatím. Po takom víťazstve je to v poriadku. “