Typy extraligy: HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3: 2 sn

dnes 20:50
|

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v stredajšom 14. kole extraligy Tiposu doma nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 3: 2 po predĺžení a individuálnych nájazdoch.

Duel Zvolen – Liptovský Mikuláš ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Vďaka gólom Adama Franka Helewku a Radovana Bondru dokázali zvolení ľudia zmazať dvojgólové manko vďaka gólom Adama Franka Helewku a Radovana Bondru a o ich triumfe rozhodol v nájazdoch Peter Zuzin.

Liptov odvrátil hrozbu diskvalifikácie zo súťaže, keď pricestoval do Zvolena s kompletným kádrom a realizačným tímom a na tretí pokus sa ich duel mohol uskutočniť, predtým v Detve a Košiciach nehral.

Liptovský Mikuláš si pripísal prvý bod v sezóne za prehru po nájazdoch.

Extra typy – 14. farba:

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3: 2 sn (0: 0, 0: 2, 2: 0 – 0: 0, 1: 0)

Ciele: 58. Helewka (Bondra), 59. Bondra (McPherson), Zuzin (singlový nájazd rozhodcu) – 25. Toma (Petran), 34. Ru. Huna (Spider, Petran).

Rozhodovali: P. Stano, Žák – Jedlička, Gegáň, vylúčení na 2 min: 5: 4, presilovky: 0: 0, oslabenia: 0: 0, bez divákov.

Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško, Kolenič – Puliš, Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, Helewka, Stupka – Tibenský, Jedlička, Marcinek

Liptovský Mikuláš: Kozel – Kurali, J. Nemec, Pavuk, Petran, Matej Baca, Mezovský, Parobek, S. Droppa – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Toma, Hamráček – M. Surový, Lištiak, Uhrík – Kalousek, M. Matoušek, Haluška

Od začiatku boli paradoxne v extraligovej tabuľke lepší poslední hostia, vytvorili si niekoľko šancí, ale nedokázali ich využiť. Zaujal ich únik Halušky, prienik Rudolfa Hunu, či nepríjemné strely Oška a Uhríka. Domáci mali dobrú príležitosť v štrnástej minúte, Bondra sa z ringu nepresadil. Liptov potom nevyužil dva power-upy po sebe a ani pätnásťsekundovú výhodu pre dvoch hráčov. V týchto minútach mal šancu Oško, ale pred odkrytou bránkou netrafil puk.

Prostredné dejstvo sa začalo zvolenskou aktivitou. McPherson nespálil Kozelovho brankára a pri peknom uvoľnení neskóroval Nuutinena, ale chýbala mu presnejšia muška. Trest prišiel v 25. min., Puk od mantinelu sa odrazil pred Toma a ten z medzikružia vypálil puk na ľavú žrď, z ktorej putoval na bránu – 0: 1. Domáci hokejisti dokázali na vyrovnanie v presilovej hre sa Bondrov tok nezachytil. Po ňom sa však presadili Liptovčania a po peknej akcii to korunovali druhým gólom. Na konci to bol Rudolf Huna, ktorý si zblízka poradil s Rahmom. Zvolenčania museli prestúpiť do vyšších rýchlostí, pretože doma ešte nestratili ani bod a hostia zatiaľ v súťaži žiaden nezískali. Minútu pred druhou prestávkou mu to neuspelo do tváre – tri sekundy pred klaksónom mieril nepresne na Kozla Bondru a Kubku.

Tretiu tretinu začal Zvolen náporom, ale málo strieľal a Mikuláš čakal na protiútoky. Z jednej mohol Štrauch pridať tretí gól, a to proti plecu HKM. V 50. min boli domáci v dobrej pozícii od Mikúša, ale mladý 19-ročný Kozel opäť dobre zakročil a potom mal aj šťastie, keď po zakončení Puliša puk putoval po ľade do šestnástky. lúka. O niekoľko minút to skúsil aj Puliš, ktorý sa tlačil dopredu, ale opäť zhorel pred výborným brankárom Liptákovom. V 55. minúte zrejme pre nedostatok skúseností Nuutinena zbytočne zakopol súpera spoza pokutového územia, ale nasledujúci priamy kop neuspel. Tlak hokejistov spod Pustého hradu bol obrovský, Stupka sa nakoniec nepresadil, ale napokon sa po vyhodenom puku ujal teč Helewky, keď vysoký puk prepadol za Kozela – 1: 2. V 59. min bol sa podarilo dostať do vedenia 2 – 2, keď po centri sprava Bondra loptu prekonal.

READ  Dlhoročný futbalový škandál je gréckou tragédiou – pravidlom o ofsajde

Na začiatku predĺženia bol v úniku faulovaný McPherson, nasledovalo trestné strieľanie, ktoré legionársky Zvolen nepremenil. Následne mal tutovku Stupka, ale puk neposlal do takmer prázdnej brány. Na opačnej strane Uhrík a Huna nepostúpili pred Rahma. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých strelil rozhodujúci gól v druhej sérii Zuzin.