šport

Typy extraligy: Zápas DVTK Miškovec – Nové Zámky nebude

dnes 15:20
|

Piatkový zápas hokejovej Tipos extraligy medzi Novými Zámkami a DVTK Miškovec sa nekonal. Maďarský tím ešte pred duelom na svojom Facebooku oznámil, že pre choroby a zranenia nemôže vycestovať na juh Slovenska.

AKTUALIZOVANÉ 18:30

Zverenci Martina Hrnčára napriek tomu podstúpili predzápasové korčuľovanie a o 18.00 h boli pripravení na ľade na úvodný buly.

„Dostali sme e-mail od zástupcov DVTK Miškovec, že ​​sa zápasu nezúčastnia pre vysoký počet nezvestných hráčov. Tipos extraliga má pevné pokyny, ktoré určujú, v ktorom prípade môže byť zápas odložený, keďže najvyšší orgán súťaže, ligová rada, rozhodla v priebehu týždňa po zvážení všetkých argumentov DVTK, že sa zápas nebude odkladať a informovala obe zúčastnené strany, tím DVTK Miškovec je povinný pripojiť sa, “ uviedol krátko pred plánovaným začiatkom riaditeľ klubu Imre Valášek na webe Novozámčanov.

Miškovec na svojom webe argumentoval tým, že má viac ako 50 percent hráčov zo štábu zranených alebo chorých: „Aj keď sme o to požiadali, vedenie ligy neprijalo našu žiadosť o odloženie zápasu, a to aj napriek tomu, že sme zdravotnými certifikátmi preukázali, že viac ako 50 percent registrovaných hráčov nemôže nastúpiť na zápas. Nejdeme na cestu. Dnes, osem ďalších tímov nemôže hrať, sme jediní, ktorí budú nútení hrať. Toto rozhodnutie považujeme za nehorázne a neprijateľné a budeme bojovať na každom možnom fóre. “

Situáciu musí vyriešiť vedenie súťaže, neskrýval sklamanie prezident HC Mikron Nové Zámky František Sucharda: „Na súpiske majú 33 hráčov, ale tvrdia, že veľa z nich sú juniori. Tipos Extraliga však nie je vtáčia búdka, ktorú hrám, keď mi to vyhovuje. Mali sme 9 alebo 10 zranených hráčov, takže sme zastrelili hráčov z Slovenskej hokejovej ligy a všade sa nám posmievali, koľko hráčov sme si počas sezóny vymenili. Prehrali sme veľa zápasov za sebou, ale hrali sme. Nehľadali sme dôvody, prečo nie, hľadali sme riešenia.

READ  Bývalý slovenský obranca Marian Chisovsky 40 | Futbalové správy

Zmenili sme s nimi domáce prostredie na dnešný zápas, pretože sa vyjadrili, že počas dovolenky v Maďarsku nemôžu zorganizovať akciu. Áno, v Maďarsku to platí pre domáce súťaže, ale Fehérvár a DVTK majú výnimku pre hranie zahraničných súťaží. Keď sme sa dohodli na zmene domáceho prostredia, začali pracovať. Každý má krízu a chápeme, že táto sezóna je špecifická, ale kedy chce hrať tento rok? Ak tím nestojí za COVID-19, musí hrať. DVTK je už v karanténe a ak nemá viac ako 50 percent pozitívnych hráčov, musí hrať – to sú pravidlá pre všetkých v lige. Zranenia a iné choroby nie sú dôvodom, prečo nehrať zápas. „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close