Veda

U 82% ľudí sa vyvinú neurologické problémy hospitalizované s COVID-19

Počítačová tomografia mozgu.

Neurologické príznaky spojené s klinicky diagnostikovanými pacientmi COVID-19 Podľa predbežnej analýzy zo štúdie Global Consortium Study of neurological dysfunction in COVID-19 (GCS-NeuroCOVID) je pravdepodobnosť úmrtia v nemocnici bez neurologických komplikácií šesťkrát vyššia.

Príspevok zverejnený dnes (11. mája 2021) Sieť JAMA otvorená COVID-19 predstavuje počiatočné výsledky globálneho úsilia zhromaždiť informácie o výskyte, závažnosti a následkoch neurologických prejavov ochorenia.

„Veľmi skoro po epidémii sa ukázalo, že u dobrého počtu ľudí chorých na hospitalizáciu sa objavujú aj neurologické problémy,“ uviedla vedúca autorka Dr. Sheri Cho, M.Sc, vedúca konzorcia a spolupracovníčka. Vyšetrovateľ uviedol. Profesor medicíny kritickej starostlivosti, neurológie a neurochirurgie na lekárskej fakulte University of Pittsburgh a UPMC. „O rok neskôr stále bojujeme s neznámym neviditeľným nepriateľom a v každej bitke potrebujeme inteligenciu – o neurologických účinkoch COVID-19 sa musíme dozvedieť čo najaktívnejšie. Chorí a zvyšní pacienti.“

Sherry Chau

COVID-19 je hlavným riešiteľom štúdie Global Consortium Study of Neurological Dysfunction, docentom pre medicínu kritickej starostlivosti, neurológiu a neurochirurgiu, profesorom lekárskej fakulty University of Pittsburgh a UPMC a pomocným riaditeľom Pitt Safar Center for Resuscitation Research. . S pozdravom: Sheri Chau

GCS-neurokovid je doposiaľ najväčšia spoločná štúdia neurologických prejavov COVID-19, ktorá zahŕňa 133 miest s dospelými pacientmi na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

V skupine 3 744 hospitalizovaných dospelých pacientov s COVID-19 malo 82% samy hlásené alebo klinicky zachytené neurologické príznaky. Približne 4 z 10 pacientov majú bolesti hlavy a asi 3 z 10 uviedli, že stratili čuch alebo chuť. Z klinicky diagnostikovaných syndrómov – abnormalít, ktoré môže pozorovať lekár pri posteli, aj keď si je pacient vedomý problému – bola najbežnejšia akútna encefalopatia, ktorá postihla asi polovicu pacientov, nasledovala kóma (17%) a mozgová príhoda (6%) ).

Napriek počiatočným obavám zo schopnosti koronovírusov priamo napadnúť mozog a spôsobiť zápal a zápal mozgu – meningitídu a encefalitídu – boli tieto udalosti veľmi zriedkavé, čo predstavovalo menej ako 1% hospitalizovaných pacientov s COVID-19.

READ  Prečo opice radi cestujú? Pravdepodobne z rovnakých dôvodov ako ľudia.

„Akútna encefalopatia je zďaleka najbežnejším príznakom, ktorý na klinike vidíme,“ uviedol Chow, zástupca riaditeľa Centra pre výskum resuscitácie Pitta Safara. „Títo pacienti môžu byť v zmenenom zmyslovom stave alebo môžu mať narušené vedomie, alebo sa necítia a sú zmätení, šokovaní alebo rozrušení.“

Vedci analyzovali údaje od troch rôznych typov rovesníkov pacientov – kohorty „all COVID-19“, ktorá zahŕňala všetkých 3 055 hospitalizovaných pacientov s COVID-19 bez ohľadu na ich neurologický stav; „Neurologická“ skupina pozostávajúca zo 475 hospitalizovaných pacientov s COVID-19 s klinicky potvrdenými neurologickými príznakmi zostavená konzorciom GCS-NeuroCOVID; A kohorta „Energy“ alebo 214 hospitalizovaných pacientov s COVID-19, ktorí si vyžadujú účasť konzultácie s neurológom a formálnym partnerom konzorcia GCS-Neurocovid, aby sa mohli zúčastniť na európskom neurologicko-neuro-coovidovom registri (energetike).

Štúdia zistila, že choroby mozgu, miechy a nervov sa pohybujú od chronickej migrény, demencie alebo Alzheimerova choroba Toto ochorenie je okrem iného najsilnejším prediktorom vývoja neurologických komplikácií súvisiacich s COVID-19, čím sa riziko zvyšuje dvojnásobne. Okrem toho akékoľvek neurologické príznaky spojené s COVID-19 – niečo, čo sa javí ako spontánne páchnuce ako pri veľkých udalostiach, ako je mŕtvica – sú spojené so šesťkrát vyšším rizikom úmrtia.

Ale aj keď pacient porazí a zotaví sa, jeho dlhodobý zdravotný výhľad je stále neistý.

„Aj keď sa epidémia úplne skončila, stále hovoríme o miliónoch preživších, ktorí potrebujú našu pomoc,“ uviedol Yu. „Je dôležité zistiť, aké príznaky a zdravotné problémy títo pacienti pociťujú, a je tu ešte veľa práce, ktorá bude trvať roky.“

Referencia: 11. mája 2021, Sieť JAMA otvorená.
DOI: 10.1001 / jamanetworkopen.2021.1213131

Medzi ďalších autorov štúdie patrí Pittova Valeria Altmirano, MS; Assatorio di Ricarsche Farmcolgoic Mario Negri IRCCS, MD z Milána, Taliansko, Ettore Baggi; Raymund Helbok, MD, Lekárska univerzita v Innsbrucku, Rakúsko; Elena Morrow, MD, PhD, Grenoblov inštitút pre neurovedy, Francúzsko; Joshua Sampson, Ph.D., Národného onkologického ústavu, Baltimore. Shraddha Menley, MD a Molly McNett, Ph.D., Ohio State University, Columbus, Ohio. Claudio Bassetti, MD, K Univerzita v Berne, Švajčiarsko; MUDr. Jose Suarez z Lekárskej fakulty Univerzity Johna Hopkinsa v Baltimore; A ďalšie konzorcium GCS-NeuroCOVID a člen Energetického združenia. Konzorcium GCS-NeuroCOVID je podporované spoločnosťou Neuroreaktívna starostlivosť.

READ  Prečo vaše vlasy vekom bielia, prezradili vedci

Autori ďakujú koordinátorovi konzorcia GCS-NeuroCOVID Ali Scott-Smithovi, výskumnému tímu na Pittsovej lekárskej fakulte, vrátane dobrovoľných obyvateľov Pittovej neurológie, študentov Pittovej medicíny a študentov vysokoškolského štúdia.

Tento výskum bol podporený Národnými inštitútmi zdravia (grant R21NS113037), Národným centrom pre pokročilé translačné vedy (grant UL1TR001857) a pokrokom fakulty na univerzite v Pittsburghu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close