Svet

Účasť Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS) na stretnutí Sahelu a západoafrického klubu pre riadenie politiky (PSG) vo Francúzsku

Účasť Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS) na stretnutí Sahelu a západoafrického klubu pre riadenie politiky (PSG) vo Francúzsku
Stiahnite si logo

V dňoch 4. a 5. júna 2024 sa v Paríži (Francúzsko) stretla Politická riadiaca skupina (PSG) klubu Sahel a Západnej Afriky. Komisárka pre hospodárske záležitosti a poľnohospodárstvo, pani Masandje Toure-Litze, zastupovala komisiu ECOWAS. Komisára sprevádzal stály predstaviteľ ECOWAS v Bruseli, pán Hemo B. Prítomní boli Tedo, riaditeľ poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, pán Alain Troyer a administratívny asistent, pán Diabet Pazomana.

Počas stretnutia členovia preskúmali finančnú správu klubu Sahel na rok 2023, pracovný plán a rozpočet na roky 2025 – 2026, ako aj otázky súvisiace s regionálnym obchodom s potravinami a konfliktnými sieťami v západnej a severnej Afrike. Je potrebné poznamenať, že Politický riadiaci výbor je rozhodovacím orgánom, ktorý definuje strategické smerovanie a oblasti intervencie Sahelského klubu v súlade so západoafrickou regionálnou agendou a prioritami jeho členov.

Na okraj stretnutia PSG a s cieľom posilniť spoluprácu medzi západoafrickými členmi Sahelského klubu a OECD sa 6. júna 2024 stretli zástupcovia regionálnych organizácií (ECOWAS, UEMOA a CILSS). Veľvyslanci OECD, zástupca generálneho tajomníka OECD a predseda Výboru pre rozvojovú pomoc.

Počas týchto stretnutí komisár zdôraznil výzvy, ktorým čelia krajiny v regióne, najmä bezpečnosť, politickú nestabilitu, rýchlu urbanizáciu, ktorá by mohla mať nepriaznivé účinky na potravinovú a výživovú bezpečnosť, a zmenu klímy so stratou biodiverzity. Vyzval členské krajiny OECD, aby podporili úsilie regiónu nájsť globálne a koherentné riešenia týchto výziev.

Distribuuje skupina APO v mene Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS).

Túto tlačovú správu vydáva APO. Obsah nie je monitorovaný redakčným tímom African Business a obsah nebol skontrolovaný ani preverený našimi redakčnými tímami, korektormi alebo overovateľmi faktov. Za obsah tohto oznámenia je zodpovedný výlučne poskytovateľ.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close