Hlavné správy

Účastníci hovoria, že Fulbright je skúsenosťou, ktorá zmení život

Jeden z najväčších medzinárodných projektov výmeny vzdelávania na svete trvá 75 rokov.

Laureátmi Nobelovej ceny a víťazmi Pulitzerovej ceny sú vedci, diplomati, politici a ďalší hodnostári, ktorí sú absolventmi projektu Fulbright, jedného z najväčších medzinárodných výmenných programov vzdelávania na svete.

Projekt, ktorý je spoločným podnikom USA a viac ako 160 krajín po celom svete, uplynie 75 rokov od jeho začiatku a posilňuje vzájomné porozumenie medzi občanmi USA a ďalších krajín.

„Štipendium Fulbright je jedným z najlepších a najprestížnejších ocenení, ktoré môže akademik získať za vedeckú a akademickú prácu,“ hovorí Michael Vyska, sociológ a projektový riaditeľ bratislavského inštitútu politiky, ktorý predsedal rade komisie JW Fulbrightovej na Slovensku. V rokoch 2010-2017.

Ľudia stále majú projekt Fulbright aj po návrate domov Čítaj viac

Vaishka bol jedným z 362 Slovákov, ktorí počas 27 rokov členstva v klube Slovakia mali možnosť študovať a robiť výskum v USA. Zoznam slovenských fullwriterov, nazývaných absolventi, obsahuje osobnosti z oblasti politiky, diplomacie, medicíny, práva, kultúry a ekonomiky.

Skúsenosť meniaca život

Patria medzi nich sociologička a bývalá premiérka Iveta Radičová, slovenský veľvyslanec pri OSN v New Yorku Michael Milner, bratislavský župan Juraj Tropa a bratislavský primátor Matteo Vallo.

Sociológ Vaisheka sa v rokoch 2008-09 zúčastnil Fulbrightovho návštevného štipendijného programu s pobytom na Georgetownskej univerzite vo Washingtone. V roku 2019 sa zúčastnila programu Fulbright Scholar-in-Residence na výučbu sociológie na Lock Court O’Reilly Ojibway College vo Wisconsine.

7. augusta 2021 o 8:30 Radka Minarechov

READ  Trump vidí budúcnosť Spojených štátov víťaznú a nazval Bidida torpédoborcom. V prejave bolo viac dezinformácií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close