šport

Úder play-off pre Veru Pau, pretože Leanne Kiernan vylúčila „mesiace“

Útočníčka Leanne Kiernanová vynechá 11. októbra play-off Írskej republiky na majstrovstvách sveta v Rakúsku alebo Škótsku po tom, čo bola „niekoľko mesiacov“ vyradená z hry kvôli zraneniu členka, ktoré si v nedeľu pripísal Liverpool vo WSL nad Chelsea.

Kiernan bol odvolaný v druhej polovici tohto zápasu s určitými bolesťami a Liverpool má teraz výsledky skenovania, ktoré naznačujú, že môže potrebovať operáciu zranenia.

Manažér LFC Women Matt Beard povedal: „Pre Leanne a zvyšok tímu je to veľké sklamanie, pretože mala fantastickú predsezónnu sezónu a bola vo výbornej forme.

„Ale tieto veci sa vo futbale stávajú a my máme tím, ktorý sa s týmito vecami popasuje, a skvelý lekársky personál, ktorý dostane Leanne späť do jeho najlepšieho stavu, keď bude pripravený.“

Pre dievča Cavan to bolo obzvlášť nešťastné obdobie. Vrátila sa do priazne nastavením Very Pauwovej – na írsku manažérku zapôsobila najmä jej vystúpenie v poslednom medzinárodnom okne. Kiernan pri výhre nad Slovenskom nahradil z lavičky Heather Payne.

„Ešte nikdy som ju tento týždeň nevidel takú ostrú,“ povedal neskôr Pau.

Vynechá aj prvé mesiace návratu Liverpoolu do WSL, ktorý začal správne tým, že šokoval úvodným víkendovým víťazstvom nad šampiónmi. Kiernan bol kľúčovou postavou v propagačnej kampani The Reds v minulej sezóne.

Kiernan poďakoval fanúšikom za správy od zranenia: „Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí ma oslovili, vaša podpora znamená veľa. Teším sa, že sa tam čo najskôr vrátim. Stretneme sa čoskoro.“

READ  'The King Pack' - fanúšikovia Newcastlu United reagujú na rozhodnutie Steva Brucea pred vlkmi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close