Zábava

UEFA Futsal EURO Daily Preview: Rusko vs Slovensko, Poľsko vs Chorvátsko | Futsalové euro

Zdá sa, že Rusko bude víťazným tímom v skupine C UEFA Futsal EURO 2022, ale dúfajme, že Slovensko, začínajúci hráči, bude zarmútení, keď uvidí Poľsko čeliť Chorvátsku v rovnakej divízii a začne deň v Ziko Dom.

Kde hľadať Futsal EURO

Rusko vs. Slovensko (17:30 SEČ, Amsterdam)


2018: Rusko získalo bronz

Rusko hralo v mnohých finále alebo na turnaji získalo aspoň bronzové medaily a je zvláštne si myslieť, že víťazstvo na prvých úplných majstrovstvách Európy vo futsale v roku 1999 bolo ich jedinou veľkou poctou. Avšak spôsob, akým hrali na majstrovstvách sveta, tím inšpirovaný starnúcim Robinhom a kapitánom Sergejom Abramovom, zastavila Argentína vo štvrťfinále v epickom rozstrele s tým, že bude ťažké ho poraziť. Sergej Skorovich po 13 rokoch hľadá nepolapiteľný titul.

Slovensko debutuje vo finále a prehra s Ruskom 7:1 v kvalifikácii MS spred dvoch rokov ukazuje rozsah ich práce. Hrozbou však boli najmä Tomáš Drahovský a Gabriel Rick a Slovensko proti Moldavsku preukázalo zdatnosť, najmä keď to bolo potrebné v kvalifikačnom kole.

Sergej Skorovich, tréner Ruska: „Očakávania sú veľmi veľké a pozitívne. Na tento zápas sme sa tešili už dlho. Vždy sa tešíme z účasti na tomto turnaji. Tešíme sa na veľkú oslavu na tomto podujatí. Keď už hovoríme o Slovensku, toto je Prvý zápas bol vždy ťažký. Všetci sme boli dobre pripravení a nikto tu neprehral. „Každý chce vyhrať. Konkurencia bude tvrdá pre obe strany, ale my chceme ukázať to najlepšie.“

Marion Bergi, trénerka Slovenska: „Rusko je favoritom tohto zápasu, je najlepším tímom. My sa však pokúsime podať lepší výkon, možno prekvapivo. Je veľmi dôležité sústrediť sa a pokúsiť sa získať príležitosti, ktoré sa nám naskytnú.“

Dôležitá štatistika: Rusko skončilo v posledných štyroch finále v prvej trojke.

Poľsko vs. Chorvátsko (20:30 SEČ, Amsterdam)

Futsalové Euro: Najlepšie finálové góly


Futsalové Euro: Najlepšie finálové góly

Tímy sa stretli aj vo svojom úvodnom zápase v roku 2001, keď Chorvátsko vyhralo 2:1. Boli to jediné body, ktoré v tomto zápase získali obe strany a obe sa už nekvalifikovali na ďalšie desaťročie. Od dosiahnutia semifinále ako hostiteľ v roku 2012 sa Chorvátsko stalo silou, s ktorou sa musí počítať, a aj keď v roku 2018 vynechá, tentoraz bolo obzvlášť zaujímavé kvalifikovať sa, najmä s výhrou 7:2 nad Ukrajinou. Kým však Djokovič je podozrivý zo zranenia proti Novaku Poľsku, Luka Berrick vynechá turnaj pre angínu.

Poľsko sa, napodiv, vrátilo do finále v roku 2018, a hoci nepostúpilo z ťažkej skupiny, začalo ako posledné remízou 1:1 proti Rusku, pričom Portugalsko držalo 2:2, aby sa kvalifikovalo na podujatie. A vyhral mimoriadne rozlíšenie 8-5 proti Českej republike.

Błażej Korczyński, poľský tréner: „Musíme hrať rýchlo, pretože nemáme schopnosť hrať tak ako Chorvátsko. Nemusíme hrať príliš dlhé držanie lopty, Chorvátsko je na tom najlepšie, ale musíme hrať rýchlo. Na rozdiel od Chorvátska má skvelý tím s veľmi dobrými hráčmi a veľkou osobnou kvalitou.. V čom je naša sila, sme integrovaný tím a všetci hráči do toho dávajú všetko.

Marinko Mavrovič, tréner Chorvátska: „Poľsko je ťažký súper. Je to fyzicky silný tím. Očakávam, že Poľsko uvidím tak, ako ho poznám. Naším cieľom v tomto zápase by malo byť postup do ďalšieho kola. Nezáleží na tom, či budeme prví v našej skupine, alebo pretekárov. -Hore, ale my chceme byť v ďalšom kole.“

Dôležitá štatistika: Poľsko sa usiluje o víťazstvo vo svojom prvom finále.

READ  United News Live in Newcastle - M மு llerova poznámka z Newcastlu vysvetľuje neprítomnosť Dubrovky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close