šport

UEFA pripomína prípad sponzorstva po prípade Cristiana Ronalda v prípade Football News

Európska futbalová asociácia UEFA reaguje na portugalského priekopníka Cristiana Ronalda, ako na tlačovej konferencii Euro 2020 odstránil fľašu Coca-Coly.
Ronaldo, ktorý sa posadil, aby vystúpil pred médiami pred utorkovým otváračom skupiny F proti Maďarsku v Budapešti, posunul fľaše Coca-Coly nabok.
36-ročný zobral fľašu vody a po portugalsky povedal „Aqua“, čím sa dostal na titulky novín.

O deň neskôr francúzsky záložník Paul Pogba, moslim, odstránil pred sebou fľašu piva Heineken po tom, čo Francúzsko porazilo Nemecko 1: 0.

„UEFA pripomína, že zúčastnené tímy sa zaväzujú poskytovať súťaž a zaistiť futbalový rast v celej Európe vrátane mládeže a žien,“ uviedli vo štvrtok organizátori turnaja.
Martin Cullen, riaditeľ turnaja UEFA Euro 2020, uviedol, že Ronaldov postup bol zásadný problém, ale chápali sme hráčov, ktorí také veci robili z náboženských dôvodov.
Zmluvné záväzky súvisiace so sponzormi sú súčasťou súťažných pravidiel podpísaných národnými federáciami, povedal Kalan novinárom.
Cullen uviedol, že UEFA v tejto súvislosti nepodnikla žiadne disciplinárne opatrenia a akékoľvek sankcie budú vecou federácií. UEFA nechce hráčov priamo trestať, dodal.

READ  DB World Tour sa zastaví vo Švajčiarsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close