Svet

Uganda prišla o najdôležitejšie letisko v prospech Číny, pretože nesplácala pôžičku

Nové Dillí: Africké médiá informovali, že ugandská vláda prišla o svoje najväčšie letisko v prospech Číny, pretože nesplácala pôžičku. Vláde sa nepodarilo upraviť úverovú zmluvu s Číňanmi, ktorí mali podmienky splácania za pripojenie svojho jediného letiska.

Medzinárodné letisko Entebbe a ďalšie ugandské aktíva boli zlúčené a súhlasili s tým, že ich získajú čínski veritelia sprostredkujúci dlh, uvádza sa v správe.

V správe sa ďalej uvádza, že prezident Yoweri Museveni vyslal do Pekingu delegáciu v nádeji na obnovenie rozhovorov o toxických otázkach.

V správe sa uvádza, že návšteva zlyhala, pretože čínski predstavitelia odmietli povoliť akékoľvek zmeny pôvodných podmienok dohody.

Vláda Ugandy, vtedy zastúpená Ministerstvom financií a Úradom pre civilné letectvo, podpísala 17. novembra 2015 dohodu s Exportno-importnou bankou Číny (Exim Bank). ; S dobou splatnosti 20 rokov vrátane sedemročného odkladu.

Správa uvádza, že dohoda podpísaná s čínskymi veriteľmi znamená, že Uganda „odovzdala“ svoje najdôležitejšie letisko Číne.

Niektoré ustanovenia finančnej dohody Ugandského úradu pre civilné letectvo (UCAA) odhaľujú zapletenie medzinárodného letiska Ntabe a iných ugandských aktív v Pekingu zo strany čínskych veriteľov.

Čína odmietla žiadosť Ugandy o prehodnotenie toxických zložiek svojho dlhu z roku 2015, čím zmiatla administratívu ugandského prezidenta Yoweriho Museveniho.

Podľa Uganda’s Daily Monitor sa ugandská vláda v dohodách podpísaných na ochranu dlhu vzdala medzinárodnej imunity a prevzala medzinárodné letisko Entebbe bez medzinárodnej ochrany.

Minulý týždeň sa ugandská ministerka financií Matia Kasaija v parlamente ospravedlnila za „sprenesenie úverov vo výške 207 miliónov dolárov“ od Exim Bank of China na rozšírenie medzinárodného letiska Entebbe.

READ  Strašidelný prípad! Muž († 54) zjedol balíček a pol plienky denne: Náhla smrť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close