šport

Ukážka sezóny 2022-23 – Edmonton Oil Kings – sieť WHL

Edmonton Oil Kings dosiahol vrchol hory WHL v júni a stal sa prvým klubom za tri roky, ktorý zdvihol trofej Eda Sinowetha, nabitú vyhliadkami na NHL, vrátane štyroch výberov v prvom kole draftu NHL. S úspechom prichádzajú zmeny na ľade aj za lavičkou, no nový hlavný tréner Luke Pearce a jeho súpiska začínajú sezónu so spomienkami na šampionát a získanými lekciami a Edmonton sa snaží obhájiť svoju korunu vo WHL s rovnakým zápalom. Vyžiadané začiatkom tohto roka.

Hlavní navrátilci
Oil Kings sa budú v tejto sezóne výrazne opierať o skúsenosti svojich navrátilcov vrátane 20-ročných Jaxena Wiebeho a Logana Dauhaniuka. Wiebe zaznamenal 36 bodov vo svojej prvej sezóne v Edmontone v rokoch 2021-22 a bol rozhodujúcim činiteľom počas postupu klubu do šampionátu WHL, zatiaľ čo Touhaniuk sa vyrovnal Wiebeho bodovému číslu v základnej časti sezóny a včas zaútočil. Slovenský útočník Jakub Demek, potenciálny hráč Vegas Golden Knights, sa môže vrátiť a ponúka značnú veľkosť a bodovanie z tesnejšej pozície. Dylan Guenther, celkovo deviaty výber Arizony Coyotes v drafte NHL 2021, sa môže vrátiť ako 19-ročný, ale je pravdepodobné, že sa pozrie na profesionálnu úroveň; Pred sezónou viedol Oil Kings so 45 gólmi a 91 bodmi.

Kto je dnu a von
Edmonton bol v minulej sezóne veľmocou a mal príležitosti v NHL, aby to dokázal. Výber z prvého kola Sebastian Koza, Kaiden Kuhle a Jake Neighbours určite prejdú do profesionálneho hokeja, zatiaľ čo hlavný tréner Brad Lauer sa vrátil do NHL a zaujal miesto v tíme Winnipeg Jets. Útočník Gavin Hatnett nazbieral cenné skúsenosti s hraním za Oil Kings minulú jar, zatiaľ čo generálny riaditeľ Edmontonu Kirt Hill predviedol augustový trhák a získal veterána Reda Melnyka a obrancu Brysona Andreka z Tri-City Americans; Melnyk mal pred sezónou v Tri-City na konte 24 bodov. Nemecký import Luca Hoff je ďalšie meno, ktoré treba sledovať: reprezentoval svoju krajinu na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2022 a tento mesiac si vyslúžil pozvanie do kempu Edmonton Oilers.

EDM_Who's in Who's Out

Vyhliadky na draft NHL
Útočníci Cole Miller a Jon Szabo hrali v minulej sezóne v Edmontone hlboké úlohy a v sezóne 2022-23 získajú povýšenie; Najmä preto, že Miller je bývalým výberom prvého kola draftu WHL. Obranca Carter Kowalik hrá hladkú a konzistentnú hru na modrej čiare, pričom sa učí od takých ako Kaiden Kuhle a Luke Prokop. Útočník Dawson Seids má ofenzívny potenciál a v tejto sezóne bude chudý.

EDM_Draft Qualifications

Ropní králi podľa čísel (2021 – 22):
Skupinová registrácia: 50-14-3-1 (104 bodov)
Poradie sekcie: 1., centrálny
Play-off WHL 2022: Vyhral šampionát WHL
Ciele pre: 295 (3.)
Ciele proti: 182 (4.)
PP (celkovo): 21,9 % (10. miesto)
PK (celkovo): 84,3 % (1.)
Najlepší strelci: Guenther (45-46-91), Williams (34-48-82), Sourdif (26-45-71)
Vedúci nováčik: Demek (20-34-54)
Draft NHL: Khosa (DET – 2021); Demek (VGK – 2021); Gunther (ARZ – 2021); Kuhle (MTL – 2020); Susedné krajiny (STL – 2020); Prokopa (NSH – 2020); Sourdif (FLA – 2020)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close