šport

Ukážka sezóny 2022-23 – Edmonton Oil Kings

23. septembra 2022 – Western Hockey League (WHL) – Tlačová správa Edmonton Oil Kings

Edmonton Oil Kings dosiahol vrchol hory WHL v júni a stal sa prvým klubom po troch rokoch, ktorý zdvihol trofej Eda Sinowetha, nabitú vyhliadkami na NHL, vrátane štyroch výberov v prvom kole draftu NHL. S úspechom prichádzajú zmeny na ľade aj za lavičkou, no nový hlavný tréner Luke Pearce a jeho súpiska začínajú sezónu so spomienkami na šampionát a získanými lekciami a Edmonton sa snaží obhájiť svoju korunu vo WHL s rovnakým zápalom. Vyžiadané začiatkom tohto roka.


Hlavní navrátilci

Oil Kings sa budú v tejto sezóne výrazne opierať o skúsenosti svojich navrátilcov vrátane 20-ročných Jaxena Wiebeho a Logana Dauhaniuka. Wiebe zaznamenal 36 bodov vo svojej prvej sezóne v Edmontone v rokoch 2021-22 a bol rozhodujúcim činiteľom počas postupu klubu do šampionátu WHL, zatiaľ čo Touhaniuk sa vyrovnal Wiebemu bodovému kontu v základnej časti a včas zaútočil. Slovenský útočník Jakub Demek, potenciálny hráč Vegas Golden Knights, sa môže vrátiť a ponúka značnú veľkosť a bodovanie z tesnejšej pozície. Dylan Guenther, celkovo deviaty výber Arizony Coyotes v drafte NHL 2021, sa môže vrátiť ako 19-ročný, ale je pravdepodobné, že sa pozrie na profesionálnu úroveň; Pred sezónou viedol Oil Kings so 45 gólmi a 91 bodmi.

Kto je dnu a von

Edmonton bol v minulej sezóne veľmocou a mal príležitosti v NHL, aby to dokázal. Výber v prvom kole Sebastian Koza, Kaiden Kuhle a Jake Neighbours určite prejdú do profesionálneho hokeja, zatiaľ čo hlavný tréner Brad Lauer sa tiež vracia do NHL, aby získal miesto v tíme Winnipeg Jets. Útočník Gavin Hatnett nazbieral cenné skúsenosti s hraním s Oil Kings minulú jar, zatiaľ čo generálny riaditeľ Edmontonu Kirt Hill predviedol augustový trhák a získal veterána Reda Melnyka a obrancu Brysona Andreka z Tri-City Americans; Melnyk mal pred sezónou v Tri-City na konte 24 bodov. Nemecký import Luka Hoff je ďalšie meno, ktoré treba sledovať: reprezentoval svoju krajinu na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2022 a tento mesiac si vyslúžil pozvanie do kempu Edmonton Oilers.

READ  Kríza Slovenska Sputnik V sa prehlbuje, podľa PM je pripravený rezignovať

Vyhliadky na draft NHL

Útočníci Cole Miller a Jon Szabo hrali v minulej sezóne v Edmontone hlboké úlohy a v sezóne 2022-23 získajú povýšenie; Najmä preto, že Miller je bývalým výberom prvého kola draftu WHL. Obranca Carter Kowalik hrá hladkú a konzistentnú hru na modrej čiare, pričom sa učí od takých ako Kaiden Kuhle a Luke Prokop. Útočník Dawson Seids má ofenzívny potenciál a v tejto sezóne bude chudý.

Ropní králi podľa čísel (2021 – 22):

Rekord tímu: 50-14-3-1 (104 bodov)

Poradie v sekcii: 1., Stred

Playoffs WHL 2022: Vyhrajte šampionát WHL

Góly: 295 (3.)

Góly proti: 182 (4.)

PP (celkovo): 21,9 % (10. miesto)

PK (celkovo): 84,3 % (1.)

Najlepší strelci: Guenther (45-46-91), Williams (34-48-82), Sorthiff (26-45-71)

Vedúci nováčik: Demek (20-34-54)

Draft NHL: Kosa (DET – 2021); Demek (VGK – 2021); Gunther (ARZ – 2021); Kuhle (MTL – 2020); Susedná krajina (STL – 2020); Prokopa (NSH – 2020); Sourdif (FLA – 2020)

• Diskutujte o tomto príbehu na nástenke Western Hockey League…

Názory vyjadrené v tejto publikácii sú názormi organizácie, ktorá ju vydáva, a nemusia nevyhnutne odrážať myšlienky alebo názory OurSports Central alebo jej zamestnancov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close