WTA Roundup: Obhajkyňa titulu začína v Tokiu dobre

Obhajkyňa titulu Ljudmila Samsonová z Ruska zvíťazila nad Nemkou Tatjanou Mariou 6:0, 6:2 v 1. kole tenisového turnaja Tory Pan Pacific Open v Tokiu.

Siedma nasadená Samsonová potrebovala len 61 minút, aby vyradila Mariu, ktorá teraz vyhrala všetkých 12 setov, ktoré odohrala v japonskej metropole. Trafil sedem es a zachránil si oba brejkbaly, ktorým čelil.

Do druhého kola sa dostali aj japonská kvalifikantka Mai Hondama, Španielka Cristina Buxa, Ukrajinka Anhelina Kalinina a Američanka Kayla Day.

Tretia nasadená Elina Rybakina z Kazachstanu vystúpila z WTA 500 pre zdravotné problémy a nahradil ju japonský šťastný víťaz Himeno Sakatsume.

Ningbo otvorené

Druhá nasadená Češka Petra Kvitová odkrútila v prvom sete štyri zápasy za sebou a v prvom sete zvíťazila 7:6 (2) a 6:1 nad Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou v čínskom Ningbo.

Kvitová viedla 5:1, kým Freetsum vyrovnala stav zápasu a napokon si vynútila tajbrejk. Kvitová urobila osem dvojchýb, ale úspešne premenila všetkých sedem brejkových šancí.

Nasadená 4. Ruska Anna Blinková zvíťazila nad Slovenkou Viktóriou Hrunchakovou 6:3, 7:5 a 8. nasadená Talianka Lucia Bronzettiová zdolala Švajčiarku Jill Deichmannovú 7:6 (6), 6:4. Ruska Vera Zvonarevová zdolala siedmu nasadenú Angličanku Katie Boulderovú 6:4, 4:6, 7:6 (3).